W zeszłym roku Toshiba informowała nas o pracach nad 10-calowym tabletem, który na rynek amerykański miał trafić wkrótce nie jako AT200, jak wstępnie zapowiadano, lecz pod nazwą Excite X10. W trakcie targów MWC okazało się jednak, że producent zdecydował się zmniejszyć nieco wymiary tabletu na korzyść jego możliwości technicznych.

Urządzenie nie ma jeszcze nazwy, jednakże na pewno wyposażone będzie w procesor Tegra 3 oraz pracować będzie pod nadzorem Androida 4.0. Wyświetlacz w technologii AMOLED, choć mniejszy, dysponować ma rozdzielczością 1280×800 pikseli, czyli dokładnie tą samą którą miał mieć X10. Oznacza to oczywiście więcej pikseli na cm2, czyli bardziej gładki obraz.

Niestety Toshiba nie podała żadnych innych szczegółów technicznych. Wiadomo, że ma posiadać 2 kamery (przednią i tylną), ale nie jest znana rozdzielczość żadnej z nich. Nieznana jest również ilość wbudowanej pamięci, jednak tablet na pewno ma posiadać slot kart SD.

Wydaje się, że Toshiba sama nie wie czego chce. Jak podaje portal Pocketnow, premiera tego urządzenia zorganizowana była „po cichu”, co sugerowałoby że firma wstydzi się faktu, że przedstawia coś innego niż zapowiadała, z niepewną jeszcze specyfikacją. Pozostaje mieć nadzieję, że tablet zostanie dopracowany i trafi do sklepów jako ciekawy produkt końcowy.


Źródło:

pocketnow.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek