ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Premiera OnePlus Watch – warto było czekać na smartwatcha?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Dziś odbyła się premiera OnePlus Watch, czyli pierwszego smartwatcha od producenta. Razem z nim zaprezentowano także nowe flagowce, czyli OnePlus 9 oraz OnePlus 9 Pro. Więcej o samych smartfonach przeczytacie w osobnym wpisie, a teraz skupimy się na inteligentnym zegarku. Ten zresztą mogliśmy już zobaczyć na pierwszych zdjęciach, które przedostały się do sieci kilka dni temu.

Premiera OnePlus Watch

OnePlus Watch

Pierwszy produkt z nowej serii powinien być wyjątkowy. W końcu mówimy tutaj o czymś, co może się okazać bardzo dochodowe dla firmy. Czy tak będzie w rzeczywistości? Premiera OnePlus Watch pokazuje, że firma podchodzi do tematu poważnie, a przynajmniej takie wrażenie sprawia. Smartwatch wygląda wprawdzie znajomo, ale trudno tutaj wymyślić coś, co może się wyróżniać. Okrągła koperta z zaokrąglonymi krawędziami przyciąga wzrok, więc tutaj OnePlus należą się brawa. Zegarek wygląda naprawdę bardzo dobrze, a przynajmniej na zdjęciach.

OnePlus Watch

Co OnePlus Watch ma do zaoferowania? Koperta ze stali nierdzewnej jest w rozmiarze 46 mm, a sam sprzęt jest wodoodporny (IP68). Zastosowano tutaj wyświetlacz AMOLED (średnica 1,39 cala, 326 ppi, 454×453 pikseli), a sprzęt pojawi się w dwóch kolorach (czarny oraz srebrny). Na pokładzie znajdziemy ponad 110 trybów sportowych. Nie zabrakło pomiarów Sp02, kroków, tętna oraz snu. Do tego dochodzą oczywiście wymienne paski, a na start pojawi się 50 tarcz do wyboru. Na pokładzie znajduje się także moduł GPS. Oczywiście można także odbierać połączenia przychodzące, a zegarek można sparować z telewizorem od OnePlus. W ten sposób można włączać i wyłączać odbiornik lub go ściszać. Jeżeli ktoś do nas zadzwoni, dźwięk w telewizorze zostanie wyciszony. Jak zaśniemy, telewizor sam się wyłączy.

Akumulator (402 mAh) ma wytrzymać na jednym ładowaniu do dwóch tygodni. W 20 minut naładujemy sprzęt na tyle, by ten wytrzymał tydzień pracy. Nie zapomniano także o szybkim ładowaniu. Na dane przeznaczono 4 GB miejsca.

Zobacz też: Co oferuje gamingowy Xiaomi Black Shark 4 Pro?

Cena OnePlus Watch

OnePlus Watch

I teraz chyba najważniejsze, czyli ile wynosi cena OnePlus Watch. Za smartwatcha przyjdzie nam zapłacić 159 euro, czyli około 735 złotych. Pojawi się także limitowana wersja OnePlus Watch z kobaltową kopertą, a wyświetlacz chroniło będzie szkło szafirowe. Tutaj firma postawiła także na skórzany pasek. Ceny tego wariantu jednak nie poznaliśmy. Zegarek ma trafić do sprzedaży od 1 kwietnia.

Źródło: OnePlus

Sprawdź najnowsze wpisy