ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC w tarapatach! Firma traci 93 miliony dolarów przez słaby wynik One M9

Autor: Tomasz Kondrat Kategoria: Newsy
news-htc-wyniki-finanse

HTC ogłosiło prognozy finansowe na koniec drugiego kwartału roku. Wynika z nich, że Tajwańczycy borykają się z coraz większymi problemami natury finansowej. Wynikają one z bardzo przeciętnej sprzedaży flagowego smartfona HTC One M9 oraz jego nadprodukcji. Szacowane straty sięgają 93 milionów dolarów amerykańskich.

O problemach finansowych HTC wiemy od dawna. Przez lata firma ta walczyła, aby choć zbliżyć się do Samsunga. Niestety, bez sukcesów. Po ciepło przyjętych modelach One M7 oraz One M8 wydawało się, że ten zasłużony producent „wyjdzie na prostą”. Jednak najnowszy flagowiec – One M9 nie znalazł uznania w oczach konsumentów. Przez słabszą sprzedaż oraz zalegające w magazynach materiały tajwański producent nie uzyskał zakładanego wyniku finansowego.

fall_2310011b

Straty firmy powiększyły się z 7,95 miliarda dolarów tajwańskich (257 milionów dolarów amerykańskich) do 9,05 miliarda (291 milionów). Zyski firmy również spadną i szacowane są na 33-36 miliardów dolarów tajwańskich (1,06-1,15 miliardów dolarów amerykańskich). Jest to kwota niższa o 5 miliardów dolarów w porównaniu z poprzednim kwartałem roku.

Aby zmniejszyć straty, produkcja urządzeń HTC spadnie aż o 30 procent. Firma dopatruje się przyczyny swojej klęski w rosnącej konkurencji (koszty reklamy) oraz słabszej niż zakładana sprzedaży w Chinach. Przypomnijmy, że Tajwańczycy próbują ratować sytuację wprowadzając na rynek trzy alternatywy dla swojego flagowca.

maxresdefault-e14257393987391

Można odnieść wrażenie, że reklama oraz rosnąca konkurencja, to tylko zasłona dymna, która ma ukryć winnego. Prawdziwym problemem HTC jest mało wydajny model One M9. Wiele brzydszy niż poprzednicy flagowiec firmy, wyposażony w przegrzewający się układ Qualcomm Snapdragon 810 nie odniósł sukcesu. Nieciekawy wygląd oraz multum problemów z wydajnością sprawiają, że przegrywa on rywalizację z Samsungiem Galaxy S6, czy nowymi iPhonami.

HTC jest producentem pierwszego smartfona z Androidem – HTC Dream – znanego w Polsce jako Era G1. Obecne wyniki finansowe są najgorszymi od 6 lat.

Źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy