Pojawienie się laptopa z procesorem AMD było do pewnego czasu dużym wydarzeniem. Z niewiadomych przyczyn to konkurencyjne układy Intela były wykorzystywane przez producentów. Niemniej jednak trend ten powoli zanika i możemy zauważyć, że coraz częściej wybierane są laptopy z układami AMD Ryzen. Kolejnym urządzeniem wyposażonym w CPU należące do tej serii będzie nowy ASUS ZenBook 13. Czy laptop przyciągnie uwagę czymś innym niż tylko procesorem?

ASUS ZenBook 13 to piękny laptop, oferujący nieprzeciętną wydajność

ASUS ZenBook 13

Zacznijmy od bardziej technicznej części specyfikacji. Nowa wersja ASUS-a ZenBook 13 wyposażona zostanie w procesor AMD Ryzen serii 5000, włącznie z jej najmocniejszym wariantem – Ryzen 7-5800U. Jest to ośmiordzeniowa jednostka o maksymalnym taktowaniu 4,4 GHz, która z pewnością wystarczy do codziennych zastosowań. Sprawdzi się on również podczas grania w mniej wymagające gry. Wszystko za sprawą wbudowanego układu graficznego Radeon RX Vega 8. Oprócz tego na pokładzie ASUS-a ZenBook 13 znalazło się miejsce dla 16 GB pamięci operacyjnej RAM działającej w trybie dual-channel. Na dane użytkownika przeznaczono do 1 TB miejsca, znajdującego się na szybkim dysku SSD na złączu PCIe 3.0.

Zobacz także: Forza Horizon 5 na horyzoncie? Microsoft może wszystkich zaskoczyć

Najmocniejszą cechą laptopa jest jednak jego design oraz ekran. Jak sama nazwa wskazuje, ASUS ZenBook 13 otrzymał 13-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD. Ma on być wyjątkowy łagodny dla oczu użytkownika, nawet podczas wielogodzinnej sesji. Wszystko za sprawą certyfikacji TÜV Rheinland. Cała konstrukcja wygląda na wyjątkowo przemyślaną. Ultrabook otrzymał bowiem bardzo wąskie ramki wokół ekranu. Nie zabrakło również charakterystycznych zawiasów, które unoszą pulpit roboczy ponad blat, dzięki czemu występuje lepsza cyrkulacja powietrza. ASUS postarał się również jeśli chodzi o brak klawiatury numerycznej. Jej fizyczny brak rekompensowany jest poprzez możliwość wyświetlenia jej na touchpadzie, dzięki technologii NumberPad 2.0. Jeśli jesteście zainteresowani nową propozycją tajwańskiego producenta, to podstawowy wariant został wyceniony na około 5500 złotych.

Źródło: Guru3D

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.