Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 na horyzoncie? Microsoft może wszystkich zaskoczyć

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Forza Horizon to jedna z najważniejszych gier, które pojawiają się na konsole Xbox. Wszak jest to tak naprawdę jeden z nielicznych ekskluzywnych tytułów, których nie ma na konkurencyjnym sprzęcie. Nic więc dziwnego, że fani na całym świecie czekają na piątą część gry na konsolach nowej generacji. Mimo że oficjalnie Forza Horizon 5 ma żadnej daty premiery, to według najnowszych doniesień gra pojawić się jeszcze w tym roku. Czy jednak tak będzie naprawdę?

Forza Horizon 5 może zadebiutować jeszcze w tym roku

Z jednej strony, wydanie w tym roku Forza Horizon 5 wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Wszak w tym roku na rynku nie pojawi się żaden z poważnych rywali tej popularnej serii wyścigów. Premiery nowego Need for Speed, a także Gran Turismo 7 zostały przełożone i jest prawie pewne, że w te tytuły nie zagramy w najbliższych miesiącach. Czy właśnie dlatego Microsoft mógł zdecydować się na trzymanie piątej części Forza Horizon w tajemnicy? Czy twórcy z Playground Games mogą w spokoju pracować nad nową częścią cyklu tak, żeby wszystkich zaskoczyć w momencie jej zaprezentowania? Tak uważa Jeff Grubb, który udzielił odpowiedzi na pytanie fana na Twitterze. Według niego nowa Forza wjedzie na konsole i komputery osobiste jeszcze w tym roku. Przedstawiciele Microsoftu kilka tygodni temu potwierdzili, że mają w zanadrzu kilka niezapowiedzianych jeszcze tytułów, które mogą zadebiutować w 2021 roku. Czy Forza Horizon 5 jest jednym z nich?

Zobacz też: Podwyżki cen kart graficznych i pamięci RAM nieuniknione

Brak mocnej konkurencji może sprawić, że nowa Forza osiągnie niebywały sukces. Należy jednak pamiętać, że aby tak się stało, gra musi być mocno dopracowana. Czy jednak gra pojawi się w 2021 roku? Wydaje się to być prawdopodobne, jednak przypomnijmy, że część pracowników Playground Games pracuje obecnie przy Fable 4. Za Forza Horizon odpowiadać ma jednak kompletnie inny zespół. Gdyby informacja podana przez Jeffa Grubba okazała się prawdziwa, to byłaby to naprawdę spora niespodzianka dla fanów serii. Byłby to też z pewnością jeden z pierwszych tytułów wykorzystujących spore możliwości konsoli Xbox Series X. Pozostaje tylko czekać na dalszy rozwój sytuacji i trzymać kciuki o premierę Forza Horizon 5.

Źródło: Gamingbolt

Zobacz komentarze

Sprawdź najnowsze wpisy