Konsola do gier od Tencent

Tencent z własną konsolą podobną do Switcha – odpalimy na niej potężną bibliotekę gier

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Chiński gigant technologiczny Tencent najwyraźniej planuje uruchomić własną przenośną konsolę do gier. Tak się składa, że Tencent otrzymał wyłączne prawo do dystrybucji Nintendo Switch w Chinach i to właśnie ta konstrukcja ma być inspiracją dla jej produktu. Zanim jednak ktoś rzuci się w wir oskarżeń o plagiat, warto przypomnieć, że konstrukcje switchopodobne to obecnie standard na tym rynku czego najlepszym przykładem jest, chociażby GPD Win 3.

Konsola do gier od Tencent

Konsola do gier od Tencent

Tencent uzyskał zatwierdzenie patentu zatytułowanego Konsola do gier w dniu 19 marca. Wniosek patentowy został złożony w październiku 2020 roku nosząc numer publikacji CN306392452S. Warto dodać, że Tencent stoi obecnie za wieloma markami growymi zarówno na rynkach mobilnych, jak i na PC. Dlatego też konsola tej firmy na braki w bibliotece nie powinna teoretycznie narzekać. Jednak sytuacja będzie wyglądała pod tym względem o wiele lepiej. Jeden z jej przycisków ma bowiem dobrze znane logo Windowsa 10. Dodatkowo znajdują się na niej takie napisy jak PC Console oraz For PC Console gamer. Oznacza to, że najprawdopodobniej będzie to sprzęt oparty właśnie na tej platformie, co daje graczom dostęp do potężnej biblioteki tytułów. 

Zobacz też: Xiaomi nie będzie wyjątkowe – Lenovo również pracuje nad tabletem z najwyższej półki

Jak na razie nie ma żadnych przecieków na temat specyfikacji konsoli. Można jednak założyć, że działanie najnowszych tytułów AAA będzie albo niemożliwe, albo dyskusyjne. Wszystko jednak zależy od tego, co producent wsadzi do środka, a do wyboru ma przecież najnowsze procesory od Intela i AMD. Co prawda na dedykowaną kartę graficzną raczej nie ma co liczyć. Jednak układy zintegrowane przy niskich ustawieniach powinny pozwolić na grę w znaczną większość tytułów obecnych na rynku. I to nawet tych stosunkowo nowych.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy