Jakiś czas temu pojawiły się plotki, według których LG miałoby zwijać swój dział mobilny. Koreański producent zaprzeczał, jednak kolejne pogłoski nadal mówią o planach zamknięcia smartfonowego biznesu LG.

Dział mobilny LG na sprzedaż

LG Rollable

Według informacji opublikowanych przez południowokoreański dziennik Dong-a Ilbo, LG w ostatnim czasie prowadziło negocjacje w sprawie sprzedaży swojego działu mobilnego. Koreańczycy mieli rozmawiać z Volkswagenem i wietnamską firmą Vingroup JSC. Tu małe wyjaśnienie – LG współpracowało z Volkswagenem, stąd też firmy te mają ze sobą jakiś kontakt. Ostatecznie z negocjacji nic nie wyszło, co wcale nie oznacza zachowania statusu quo, a likwidację działu mobilnego. To by wyjaśniało pogłoski o wstrzymaniu prac nad LG Rainbow, następcą modelu V60. Jeśli spełni się czarny scenariusz, to oficjalny komunikat zostanie opublikowany już w kwietniu. Będzie to także oznaczało uśmiercenie przed premierą świetnie zapowiadającego się LG Rollable.

Sytuacja LG jest nieciekawa

Powiedzmy sobie wprost – choć LG tworzy naprawdę nietuzinkowe i dobrze wyposażone smartfony, to kompletnie nie radzi sobie z ich sprzedażą. Obecnie korporacja odpowiada za około 1% globalnej sprzedaży smartfonów, jednocześnie dział mobilny przynosi straty od 2015 roku. LG zaprezentowało w ostatnim czasie wiele nowości, takich jak chociażby model Wing, czy kompatybilne z etui Dual Screen modele V60, Velvet i G8x. O tych smartfonach tak naprawdę prawie nikt nic nie wie, nie przebiły się przez masę urządzeń konkurencji. Osobiście doceniam urządzenia tego producenta, sam jestem użytkownikiem LG V60, jednak niewiele osób podzieli moje zdanie.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.