O ile Nokia G10 nikogo nie zachwyca, tak już model oznaczony symbolem X20 budzi nadzieję co do przyszłości marki. Podobnie jak wyżej wspomniany model G10 trafił on do bazy Geekbench 5, gdzie zdobył ponad trzy razy lepszy wynik jeśli chodzi o wydajność pojedynczego rdzenia i dwukrotnie wyższy w teście wielordzeniowym. Samo to daje już duże nadzieje względem wydajności urządzenia. A nie należy zapominać tu o obsłudze najnowsze technologii łączności, czyli 5G.

Nokia X20 z 5G

Nokia X20 z 5G

Wszystko dzięki temu, że w przypadku tego modelu Nokia postanowiła postawić na Snapdragona 480, czyli budżetowy układ stworzony z myślą o smartfonach 5G. Co ciekawe w teście widnieje pamięć operacyjna o rozmiarze 5,33 GB. Jako że Geekbench 5 zwykle nie podaje maksymalnej wartości, to możemy śmiało założyć, że producent zdecydował się na zastosowanie kości LPDDR4x 6 GB. Niestety, pozostałe parametry smarfona nie są znane, jednak już to wzbudza olbrzymie nadzieje na udaną konstrukcję. Oczywiście pod warunkiem, że Nokia nie przesadzi z ceną.

Zobacz też: Przyszły kwartał to znaczny wzrost cen SSD – analitycy są zgodni

I tu przechodzimy do przecieków. Nie odnoszą się one jednak do specyfikacji, a do ceny. Miejmy nadzieję, że okażą się one fałszywe, ponieważ według nich owszem — Nokia przesadzi. Mowa tu bowiem o aż 350 Euro. Pocieszające jest to, że ceny podawane w tej walucie zwykle są już z uwzględnionym podatkiem VAT, kiedy ceny w USD są zwykle wyrażane netto. Marna to jednak pociecha, gdyż według dzisiejszego kursu jest to ponad 1600 PLN. Taka kwota za coś, co mogłoby aspirować do miana świetnego budżetowca to jednak znacznie za dużo. Wszystko jednak stanie się jasne już niedługo, bo 8 kwietnia. 

Źródło: GSMarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.