ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC Media Link HD – oglądaj filmy ze smartfona na telewizorze, bez kabli!

Autor: Grzegorz Kaczmarek Kategoria: Newsy

HTC poza nowymi smartfonami zaprezentowało na targach w Barcelonie mały, ale bardzo interesujący gadżet: Media Link HD. Pozwala ono na przesyłanie obrazu poprzez DLNA do telewizora HD. Oczywiście ci, którzy interesują się tematyką rozwiązań mobilnych od dłuższego czasu stwierdzą, że to nic nowego. To prawda, oryginalny Media Link został zaprezentowany rok temu również na Mobile World Congress. Był to mały adapter Wi-Fi pozwalający na przesył audio, obrazów oraz wideo między smartfonem a telewizorem. Zasadniczo model HD nie różni się zbytnio od swojego poprzednika, jednak kilka drobnych rozwiązań czyni z niego naprawdę ciekawe urządzenie.

Gdy już połączymy urządzenie z telewizorem za pośrednictwem HDMI, wystarczy przesunąć trzy palce w górę po ekranie smartfona z linii One (np. HTC ONE S, HTC ONE X) aby obraz z telefonu został zrzutowany na telewizor. Oczywiście dzięki temu możemy przeglądać Internet, grać w gry i wiele innych w dużo wygodniejszy sposób. Jednak prawdziwa rewelacja ma miejsce dopiero przy oglądaniu filmów: Media Link pozwala na wykonanie rozmowy telefonicznej po wciśnięciu przycisku Home, bez przerywania transmisji wideo na telewizorze!

By odłączyć Media Link, wystarczy analogicznie przesunąć 3 palce w dół ekranu. Niestety cena oraz data premiery jest jeszcze nieznana ale nie ulega wątpliwości, że o ile nie będzie zdecydowanie przesadzona, to każdy przyszły posiadacz One X lub One S będzie chciał stać się również właścicielem tego niezwykłego gadżetu.

Poniżej prezentacja Media Link HD z targów MWC.

Źródło:
androidandme.com

Sprawdź najnowsze wpisy