Rachman Woo – szef działu smartfonów LG poinformował dziś w Barcelonie, że trwają rozmowy między nimi a Google na temat skonstruowania przez tego właśnie producenta kolejnego Nexusa. Oczywiście stwierdzenie to nie jest w żaden sposób zobowiązujące, jednak wygląda na to że firma mocno przymierza się do tej umowy.

Przypomnijmy: każdego roku producent oprogramowania Android wybiera na zasadzie swego rodzaju konkursu urządzenie godne noszenia nazwy Nexus. Poza „ciałem”, firma dobiera również producenta chipsetu. Dla przykładu w ubiegłym roku Google kolejny raz zdecydowało się na Samsunga jako producenta ich nowego brandowanego urządzenia, a produkt końcowy otrzymał chipset OMAP od Texas Instruments. Takie połączenie miało wtedy miejsce po raz pierwszy.

Jak do tej pory LG nie cieszyło się zbytnim entuzjazmem wśród społeczności użytkowników smartfonów, choćby przez ich opieszałość w aktualizacjach. Naturalnie nowa seria smartfonów tego producenta, włączając w to Optimusa 4X HD, wydaje się być mocnym zawodnikiem w tym konkursie- jednak czy Samsung pozwoli odebrać sobie ten „zaszczytny tytuł”? Jakie emocje wzbudza w Was myśl, że kolejnym Nexusem mógłby być LG?


Źródło:

droid-life.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek