Facebook Lite w Google Play – gigant społecznościowy po diecie nie dla wszystkich

Aplikacje

facebook-lite-5-710x410

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Mobilna aplikacja Facebooka skierowana dla użytkowników Androida nie należy do najlżejszych, w każdym tego slowa znaczeniu. Waży dużo, pobiera sporo zasobów i jak mogliście zobaczyć na dzisiejszych statystykach, zwiększa ona zużycie energii. W takim razie programiści Marka Zuckerberga postanowili wydać osobny program, Facebook Lite.

 

Z pewnością już o nim słyszeliście, ale dopiero dzisiaj nowa wersja aplikacji pozwalającej zwiedzać najpopularniejszy portal społecznościowy trafiła do sklepu Play. Ważąc niecały 1 MB i wykorzystując zdecydowanie mniej danych pakietowych, Facebook Lite jest doskonałą propozycją dla osób, które posiadają słabsze urządzenia i/lub chcą zaoszczędzić swój Internet w telefonie. Oczywiście program jest dostępny za darmo, a pobrać go możecie klikając poniższy link:

 

Klik!

Mogłoby się wydawać, że Facebook udostępni powyższą aplikację dla wszystkich, ale niestety są ograniczenia terytorialne i tak naprawdę odmiana Lite oficjalnie jest skierowana dla krajów gdzie dostępność łącza internetowego jest utrudniona. Stąd też nowy program świetnie działa także z sieciami technologii 2G.

Oczywiście w Polsce również można już pobrać Facebook Lite, ale czy warto? Uważacie, że drobne ograniczenia sprawiają, że odchudzona odmiana jest o wiele ciekawsza od tej tracycyjnej?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x