ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Facebook Lite w Google Play – gigant społecznościowy po diecie nie dla wszystkich

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
facebook-lite-5-710x410

Mobilna aplikacja Facebooka skierowana dla użytkowników Androida nie należy do najlżejszych, w każdym tego slowa znaczeniu. Waży dużo, pobiera sporo zasobów i jak mogliście zobaczyć na dzisiejszych statystykach, zwiększa ona zużycie energii. W takim razie programiści Marka Zuckerberga postanowili wydać osobny program, Facebook Lite.

Z pewnością już o nim słyszeliście, ale dopiero dzisiaj nowa wersja aplikacji pozwalającej zwiedzać najpopularniejszy portal społecznościowy trafiła do sklepu Play. Ważąc niecały 1 MB i wykorzystując zdecydowanie mniej danych pakietowych, Facebook Lite jest doskonałą propozycją dla osób, które posiadają słabsze urządzenia i/lub chcą zaoszczędzić swój Internet w telefonie. Oczywiście program jest dostępny za darmo, a pobrać go możecie klikając poniższy link:

Klik!

Mogłoby się wydawać, że Facebook udostępni powyższą aplikację dla wszystkich, ale niestety są ograniczenia terytorialne i tak naprawdę odmiana Lite oficjalnie jest skierowana dla krajów gdzie dostępność łącza internetowego jest utrudniona. Stąd też nowy program świetnie działa także z sieciami technologii 2G.

Oczywiście w Polsce również można już pobrać Facebook Lite, ale czy warto? Uważacie, że drobne ograniczenia sprawiają, że odchudzona odmiana jest o wiele ciekawsza od tej tracycyjnej?

Sprawdź najnowsze wpisy