Klawiatury mechaniczne to rzadki widok w laptopach do gier. Wszystko przez to, że znacznie zwiększają one ich grubość. Zwykle można więc je znaleźć w sprzęcie, który może i wygląda jak laptop, ale z wygodnym transportem ma niewiele wspólnego i bliżej im do stacjonarnej stacji roboczej ze zintegrowanym monitorem i klawiaturą. To jednak może ulec zmianie dzięki współpracy Cherry MX i Alienware. Firmy te wspólnie opracowały naprawdę płaskie przełączniki do klawiatur.

Cherry MX do cienkich laptopów

Cherry MX do cienkich laptopów

Po trzech i pół roku prac Alienware ogłosiło, że czwarta generacja laptopów M15 i M17 (R4) będzie wreszcie wyposażona w klawiatury mechaniczne z zupełnie nowym typem przełączników. Warto tu dodać, że Cherry MX nie mogło po prostu dopasować swoich dotychczasowych przełączników do laptopów Alienware. Standardowy przełącznik MX mierzy 18,5 mm wysokości, podczas gdy nowszy niskoprofilowy model ma 11,9 mm. Oba są zbyt duże, by zmieścić się w smukłych notebookach, takich jak M15, którego maksymalna wysokość w pozycji zamkniętej wynosi 19,5 mm. I tak powstał Cherry MX ultra low profile. Przełącznik, który mierzy zaledwie 3,5 mm wysokości. Warto dodać, że zanim powstał, poprzedziło go 160 prototypów.

Zobacz też: Instagram dla najmłodszych – Facebook ma ma nowy pomysł

Nowy przełącznik oferuje skok klawiszy na poziomie 1,8 mm, czyli o 0,4 mm więcej niż standardowa klawiatura Alienware M15, i nie wymaga zmiany smukłej konstrukcji laptopa Alienware. Co więcej, nadal brzmi ona jak klikająca klawiatura mechaniczna. Firma twierdzi, że każdy klawisz został przetestowany pod kątem 15 milionów naciśnięć i oferuje stabilne pisanie dzięki dwuczęściowej konfiguracji nasadek klawiszy. Ponadto, co jest typowe dla klawiatur dla graczy, jest ona w 100 procentach wyposażona w funkcję anti-ghosting. Nie zabrakło oczywiście także podświetlenia RGB. Za wyposażenie M15 i M17 w klawiaturę Cherry MX trzeba będzie zapłacić dodatkowe 150 dolarów.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.