Oto aplikacje, które mają negatywny wpływ na Twojego smartfona! Zużycie pamięci, akumulatora i danych pakietowych

Łukasz Pająk Aplikacje 05-06-2015

Calibrating-Battery

 

Trudno ukryć, że producenci starają się robić, co tylko mogą, aby dzisiejsze mobilne urządzenia działały sprawniej i dłużej na jednym cyklu ładowania akumulatora. Niestety, wszelkie próby poprawy niwelowane są przez deweloperów, którzy za nic mają optymalizację swoich aplikacji jak i ich przystosowanie do poszczególnych standardów.

 

Tym samym zapewne każdy z Was wie lub słyszał, że aplikacja Facebooka jest w stanie pochłonąć naprawdę wiele pamięci tymczasowej mimo że ta moglaby zostać wykorzystana w innym celu. W takim razie jakie aplikacje radzą sobie najgorzej na smartfonach i tabletach pod względem niekorzystnym dla użytkownika? Takie zestawienie przygotowała firma AVG Technologics, a oto wyniki:

 
These-apps-are-the-ones-most-likely-to-affect-the-performance-of-your-phone (1)

These-apps-are-the-ones-most-likely-to-affect-the-performance-of-your-phone

 

Jak widać, rzeczywiście aplikacja Facebooka może powodować większe zużycie energii, ale zadziwiająco dużo jest także programów dedykowanych Samsungowi. Nie mogło rownież zabraknąć Snapchata, który non-stop tkwi w pamięci tymczasowej sprawdzając czy ktoś czasami do nas nie wysłał zdjęcia lub filmu.

 

Raczej nikogo nie zaskoczę pisząc, że w głównej mierze winowajcami dzisiejszych krótko działających urządzeń są deweloperzy. Google razem z Androidem M wprowadza nowy tryb „drzemki” urządzeń, ale niestety jego potencjał nie zostanie w pelni wykorzystany właśnie przez aplikacje, które cały czas „każą” smartfonowi lub tabletowi sprawdzać różne działania w sieci i się odświeżać. A Wy jakie wnioski wyciągnęliście patrząc na powyższe zestawienie?

 

 

 

źródlo: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x