ARM-Mali-T880-710x381

 

Brytyjski twórca mikroprocesorów oraz układów graficznych, firma ARM, podpisała długoterminowe porozumienie z Samsungiem. Na mocy podpisanej umowy, Anglicy zobowiązani są dostarczać Koreańczykom instrukcje do produkcji układów SoC z grafiką Mali.

 

Samsung dość często sięgał po układy graficzne Mali. Użytkownicy mogli je odnaleźć w urządzeniach z tworzonymi przez Koreańczyków procesorami Exynos. Dobrymi przykładami będą Samsung Galaxy S6 oraz Samsung Galaxy Note 4, które wykorzystują produkty firmy ARM. W przypadku modeli z procesorami Qualcomma, które również wydawał Samsung, wykorzystywany był układ Adreno.

 

W 2014 roku układ graficzny Mali trafił do 550 milionów urządzeń. Jest to wynik o wiele lepszy niż Adreno, które mimo dobrych osiągów jest sporo droższe. SoC z Mali-T880 powinien trafić do przewidywanego na jesień Galaxy Note 5. Umowa nie posiada zapisu o tym, że układy Mali mają być stosowane tylko w najdroższych modelach. Powinniśmy się zatem spodziewać słabszych układów Mali w tańszych smartfonach i tabletach Samsunga.

 

ARM z pewnością skorzysta na umowie z Samsungiem. Koreańczycy są wiodącym producentem smartfonów na świecie. Nie wiadomo kiedy umowa wejdzie w życie, ani na jak długo została podpisana, jednak już wkrótce powinno pojawiać się więcej smartfonów z GPU Mali.

 

Źródło: Business Wire

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Kondrat

Zakochany w Androidzie od pierwszego wejrzenia. Uwielbia wszystkie urządzenia na prąd, dobrą kuchnię, sen oraz post-rocka.