Wydaje się, że początkowe problemy z GeForce NOW NVIDIA ma już za sobą. Usługa grania w chmurze od tej firmy radzi sobie coraz lepiej na rynku. Jest to w głównej mierze spowodowane faktem, że oferuje ona coraz większą bibliotekę gier. Widząc coraz lepsze wyniki finansowe NVIDIA postanowiła zrezygnować z abonamentu Founders proponując „GeForce NOW Priority” i jednocześnie podwyższa cenę za usługę.

Czy wyższa cena za GeForce NOW spowoduje spadek popularności tej usługi?

wyższa cena GeForce NOW

Tak naprawdę podjęcie takiego kroku przez NVIDIĘ było do przewidzenia. Nie można było przecież zakładać, że GeForce NOW utrzyma stałą niską cenę. Zresztą abonament Founders od początku był przedstawiany jako promocyjny i ograniczony czasowo. Jednak osoby opłacające ten model subskrypcji nie powinny się martwić. NVIDIA ogłosiła bowiem, że dla tych osób cena pozostanie niezmieniona i nadal miesięczny koszt abonamentu wynosić będzie 25 złotych lub 125 złotych w przypadku kupna półrocznego dostępu. Oznacza to, że firma podwyższa cenę GeForce NOW tylko dla nowych klientów. Dla nich został przygotowany pakiet GeForce NOW Priority, który nie różni się niczym od Founders Edition. No może za wyjątkiem ceny, która jest zauważalnie wyższa. Od teraz nowi użytkownicy będą musieli zapłacić 49 złotych za miesięczny dostęp do GeForce NOW. Istnieje również możliwość wykupienia rocznego abonamentu, co będzie wiązało się z kosztem 490 złotych.

Zobacz także: Apple opóźnia prezentację i szykuje niespodziankę dla iPada Pro

Miejmy nadzieję, że wyższa cena za GeForce NOW oznaczać będzie lepszą jakość samej usługi. Porównując ją jednak do stanu premierowego, można od razu zauważyć znaczącą poprawę. NVIDIA cały czas stara się poprawić swoją platformę streamingową. Trzeba przyznać, że obecnie GeForce NOW jest bardzo ciekawą alternatywą. Dzięki tej platformie można zagrać w wiele gier na najwyższych detalach dosłownie na każdym sprzęcie. Wydaje się, że GeForce NOW będzie cały czas zyskiwało na jakości i klientach, bowiem przedłużające się niedobory kart graficznych w normalnych cenach mogą sprawić, że gracze przestaną po prostu na nie czekać. Wszak w cenie przykładowo GeForce RTX 3060 można kupić kilkuletni abonament. Wtedy będą woleli zdecydować się na wykupienie abonamentu na GeForce NOW i czekać na obniżkę cen kart graficznych.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.