ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Karty pamięci coraz większe! MicroSD o pojemności 512 GB i horrendalnie wysokiej cenie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
_20150604_212704

Jeszcze nie tak dawno mogliśmy być zszokowani kartą pamięci MicroSD o pojemności 200 GB od SanDiska. Technologiczny rozwój sprawia, że ten wynik został właśnie zdetronizowany, po zaledwie kilkumiesięcznym „panowaniu na szczycie”.

Firmą, która pokonała SanDiska jest nieco mniej znana i jest nią Microdia. Tym razem wynik został postawiony znacznie wyżej. Zamiast 200 GB można zainstalować aż 512 GB! Pół terabajtów danych w smartfonie lub tablecie? Patrząc na możliwości aparatów (RAW, filmy w UHD), a także coraz wyższe rozdzielczości wyświetlaczy (filmy w QuadHD) możemy być pewni, że znajdą się chętni na wykorzystanie takiej pojemności. Pojawia się jednak jeden problem. Taka pojemność musi iść w parze z dużymi transferami, a te niekoniecznie wszystkie urządzenia będą w stanie obsłużyć. Karta pamięci od Microdii wspiera standard UHS, który zapewnia szybkość pracy do 300 Mb/s. Jednak jeśli dane urządzenie nie zna takich prędkości to wtedy zostaje ona ograniczona do 150 Mb/s.

gsmarena_001

Niemniej jednak, oczywiście, największym problemem jest cena. Ile może kosztować karta pamięci? Dzisiaj jesteśmy już w stanie do 100 złotych kupić bardzo dobrej jakości 32 GB pamięć. Jednak za nowość, rekordzistę, czyli po prostu 512 GB Microdia życzy sobie… 3700 złotych! Dalej zainteresowani?

źrodło: gsmarena.com

Sprawdź najnowsze wpisy