Produkcja sprzętu ze strony Huaweia będzie zagrożona, dopóki Chiny nie uzyskają pełnej autonomii w tej kwestii. Wszystko dlatego, że sankcje ze strony USA wymierzone nie tylko w tego producenta, ale także jego potencjalnych partnerów handlowych z całego świata mogą całkowicie zablokować cały łańcuch dostaw. Huawei wciąż ma jednak coś, czego Stany Zjednoczone nie są w stanie mu odebrać — własność intelektualną. I właśnie ta ma stać się istotnym źródłem dochodów firmy.

Huawei będzie zarabiał na patentach

Huawei będzie zarabiał na patentach

Według raportu SCMP Jason Ding, szef działu własności intelektualnej w Huawei, podczas forum innowacji w Shenzhen ogłosił, że firma położy nacisk na licencjonowanie swoich technologii. W trakcie tego wydarzenia chiński gigant technologiczny przedstawił swoją najnowszą białą księgę własności intelektualnej.

Wierzymy, że licencjonowanie powinno zrównoważyć zwrot z inwestycji i presji kosztów realizacji w branży. Możemy nim objąć każdy smartfon wykorzystujący technologię 5G. Rzecz jasna nie będziemy dążyć do stawki tantiem wyższej niż 2,5 USD za sztukę.

Zobacz też: Rosja ma dość Twittera – serwis zostanie zablokowany

Tym samym wejście w rynek produkcji smartfonów 5G stanie się o wiele prostsze i tańsze dla wielu producentów sprzętu. Wróćmy jednak do Huaweia. Zgodnie z raportem firmy przychody firmy z samego licencjonowania patentów w latach 2019-2021 szacuje się na około 1,2 mld USD do 1,3 mld USD. Warto jeszcze raz podkreślić, że wysiłki związane z licencjonowaniem technologii 5G i generowaniem przychodów za jej pomocą podkreślają również obecną sytuację firmy. Ta bowiem zmaga się z różnymi sankcjami przeciwko niej. Co więcej, te są wciąż zaostrzane.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.