MediaTek zapewnia Wi-Fi w laptopach ASUSA

Rosną udziały MediaTeka w… gamingowych laptopach

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale MediaTek to znacznie więcej, niż tylko procesory do smartfonów i tabletów. Producent ten projektuje także szereg układów dedykowanych łączności bezprzewodowej jak na przykład karty Wi-Fi. Obecnie technologia Wi-FI 6 staje się coraz popularniejszym wyposażeniem w droższych laptopach. MediaTek właśnie ogłosił, że jego najnowszy układ tego typu, czyli MT7921 stał się elementem wyposażenia laptopów ROG i TUF od ASUSA Tym samym nie znajdziemy w nich typowej karty z logo Intela.

MediaTek zapewnia Wi-Fi w laptopach ASUSA

MediaTek zapewnia Wi-Fi w laptopach ASUSA

Według notatki prasowej udostępnionej przez producenta układów, MediaTek MT7921 oferuje niezawodną łączność i wydajność energetyczną. Ma to się przekładać na poprawę żywotności baterii. Pamiętajmy jednak, że ta w laptopach do gier nigdy nie odgrywała kluczowej roli i jeśli coś powoduje jej szybki spadek, to na pewno nie jest to karta Wi-Fi. Wróćmy jednak do modułu MediaTeka. W porównaniu do poprzednich rozwiązań Wi-Fi 5, może on zapewnić wyższą przepustowość na dwupasmowych antenach 2×2. To oczywiście kwestia samego standardu, a nie szczególna cecha urządzenia producenta. Układ został wytworzony w procesie technologicznym 22 nm i zapewnia niższe opóźnienia względem poprzedników dzięki ulepszonemu sprzętowi, który zapewnia lepszą transmisję sygnału. Przy okazji poprawie uległ także efektywny zasięg Wi-Fi.

Zobacz też: ZTE zabiera oficjalne stanowisko wobec plotek dotyczących HarmonyOS na swoich smartfonach

ASUS wydał także następujące oświadczenie: 

Jesteśmy podekscytowani, że możemy wprowadzić technologię Wi-Fi firmy MediaTek do serii ROG i TUF. Są oni liderami w tej dziedzinie i są tak samo zaangażowani jak my, aby dać graczom, twórcom i każdemu z osobna narzędzia, których potrzebują, aby osiągać jak najlepsze wyniki. Produkty MediaTek umożliwiły nam wprowadzenie Wi-Fi 6 do bardziej zróżnicowanej gamy urządzeń do gier i poprawią wrażenia wszystkich użytkowników.

Warto tu jednak pamiętać, że mowa jest o Wi-Fi 6, a nie Wi-Fi 6e, które oferuje łączność na paśmie 6 GHz.

Źródło: xda

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy