Już niedługo poznamy nowe informacje na temat Age of Empires 4

Marcin Nic Marcin Nic Newsy

Age of Empires to kultowa seria strategii czasu rzeczywistego, która doczekała się odnowionych wersji, dostosowanych do współczesnych wymagań. Niemniej jednak fani na całym świecie nadal czekają na pełnoprawną czwartą część tego RTS-a. Od pierwszej zapowiedzi minęło już trochę czasu i gracze zaczęli zastanawiać się, kiedy usłyszą więcej na temat oczekiwanego Age of Empires 4. Okazuje się, że oczekiwanie na nowe informacje niedługo się skończy.

Oczekiwanie na Age of Empires 4 powoli dobiega końca

Age of Empires 4

Jak podał Jeff Grubb z portalu VentureBear, w kwietniu miała odbyć się konferencja w całości poświęcona Age of Empires 4. Na potwierdzenie ze strony Microsoftu nie trzeba było długo czekać. Firma podała oficjalną informację o planowanym na 10 kwietnia evencie Age of Empires: Fan Preview. To właśnie na nim zaprezentowane zostaną nowe fragmenty rozgrywki oraz szczegóły dotyczące produkcji, na które tak bardzo czekają fani serii. Na oficjalnej stronie poświęconej konferencji możemy przeczytać, że zaprezentowany zostanie gameplay z Age of Empires 4. Nie zabraknie również przedstawienia nowych cywilizacji oraz kampanii. Warto zaznaczyć, że oprócz informacji na temat czwartej części serii, swoje pięć minut otrzymają również wersje Definitive Edition drugiej i trzeciej odsłony. Na tę chwilę trudno powiedzieć, czego mogą one dotyczyć, ale być gracze dostaną nowe DLC.

Zobacz także: „Mega marzec”, czyli nowa wyprzedaż w PlayStation Store. Oto 40 kapitalnych przecen na gry PS4 & PS5!

Cieszy fakt, że Microsoft zdecydował się na prezentację kolejnych szczegółów czwartej części serii. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, czy gracze powinni oczekiwać podania oficjalnej daty premiery. Jednak według najnowszych informacji prace nad grą idą świetnie i już są w końcowej fazie. Dlatego podanie daty pojawienia się czwartej części Age of Empires na rynku jest bardzo prawdopodobne. Szkoda, że Microsoft po raz kolejny zapomniał o Age of Mythology, które aż prosi się o porządnie wykonaną odnowioną wersję. Być może firma szykuje niespodziankę i na Age of Empires: Fan Preview pokaże pierwszą zapowiedź mitologicznej części serii? Wielu fanów na całym świecie na pewno z entuzjazmem przyjęłoby taką informację.

Źródło: ageofempires.com

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy