ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Go pobrane 500 mln razy

Google Go z kolejnym rekordem w Sklepie Play – to już pół miliarda

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W 2017 roku Google wydało aplikację o nazwie Google Search Lite. Ta została później przemianowana na Google Go wraz z innymi lekkimi aplikacjami od Google. Trafiły one jako podstawowy pakiet programów do smarfonów z lekką wersją Androida, czyli Androidem Go, chociaż znaczną część z nich mogą instalować także posiadacze normalnych smarffonów. Jest to dość użyteczne z perspektywy użytkowników słabszych urządzeń. Wróćmy jednak do Google Go. Cztery lata od swojej premiery aplikacja ta przekroczyła 500 milionów pobrań w Sklepie Play.

Google Go pobrane 500 mln razy

Google Go pobrane 500 mln razy

Jak już wspomniałem, aplikacja Google Go jest preinstalowana na smartfonach z systemem Android Go Edition. Dlatego też należy założyć, że to właśnie one w głównej mierze są przyczyną sukcesu aplikacji. W końcu jeśli ktoś ma starego smartfona, to instalowanie dodatkowej aplikacji Google, nawet jeśli jest lżejsza od wersji standardowej, to zajmuje aż 8 MB cennej przestrzeni. I tak: w wielu starszych urządzeniach z 4 lub 8 GB wbudowanej pamięci, w której musi zmieścić się także system, ma to znaczenie. Jest to więc nie tyle oznaka sukcesu samej aplikacji Google Go, ile urządzeń z Androidem Go. Można to odczytać jako dowód na to, że lekka wersja Androida jest niezwykle popularna. 

Zobacz też: Z Chin do Polski w 15 dni – szybsze dostawy z AliExpress nadciągają

Warto tu podkreślić, że dzięki zmianom w polityce Google popularność Androida Go może znacznie wzrosnąć. Dopuszczenie do tego systemu konfiguracji 2 GB RAM sprawi, że smartfony te mogą w końcu być traktowane jako pełnoprawne budżetowce, a nie coś z pogranicza prostego i zaawansowanego telefonu. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy