Firma AMD zaprezentowała dziś nowe procesory Ryzen PRO 5000. Są to układy dedykowane laptopom biznesowym. Znamy już specyfikacje każdego z nich.

Procesory AMD Ryzen PRO 5000 – szczegóły

AMD twierdzi, że dzięki nowym procesorom laptopy biznesowe będą mogły zaoferować bezkompromisowy czas pracy na baterii oraz zestaw wielowarstwowych zabezpieczeń, które spełniają korporacyjne standardy. Zaprezentowane dziś układy trafią wkrótce do urządzeń HP i Lenovo. Komputery z procesorami Ryzen PRO 5000 mają być szeroko dostępne w II kwartale 2021 roku.

Topowym reprezentantem serii jest procesor AMD Ryzen 7 PRO 5850U. Układ może się pochwalić ośmioma rdzeniami Zen 3 i 16 wątkami, co ma pozwolić na osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności wielowątkowej. Procesor pozwala też działać na baterii laptopom do 17,5 godziny. Specyfikacje nowych układów z rodziny Ryzen PRO 5000 znajdują się w tabelce powyżej.

AMD Memory Guard pomaga chronić dane i tożsamość, podczas gdy AMD Shadow Stack zapewnia ochronę przed atakami złośliwego oprogramowania. Procesory AMD Ryzen PRO oferują również pełne wsparcie dla Microsoft Endpoint Manager, by zapewnić elastyczne i zintegrowane rozwiązanie do zarządzania chmurą.

Czytaj także: Seagate obiecuje dysk 100 TB – będziemy jednak musieli na niego jeszcze trochę poczekać

AMD poinformowało również o planowanym potrojeniu liczby korporacyjnych laptopów bazujących na platformie AMD do końca bieżącego roku.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.