Asus Transformer Pad 300

1 minuta czytania
Komentarze

Transofmrer-Pad-300-wszystkie
Asus wyraźnie kontynuuje swój plan podboju rynku tabletów z systemem Android. Tym razem tajwański producent zaprezentował nowe urządzenie, noszące nazwę Transformer Pad 300. Jak wygląda specyfikacja techniczna najnowszego modelu Asusa?

Transformer Pad 300 ma ekran IPS o przekątnej 10.1 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Producent zastosował układ Nvidia Tegra 3 (czterordzeniowy Cortex A9 taktowany z częstotliwością 1.2 GHz), 1 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej. Przewidziano również opcjonalne wsparcie dla obsługi technologii LTE.

Tablet waży 635 gramów i już fabrycznie oferuje Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Dzięki zastosowaniu specjalnej stacji dokującej, czas pracy urządzenia może zostać wydłużony z 10 do nawet 15 godzin, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem.
Transformer-Pad-300-niebieski
W odróżnieniu od np. Transformera Prime, obudowa tego urządzenia jest wykonana z tworzywa sztucznego. Pozwoliło to Asusowi na redukcję ceny tabletu, bez potrzeby stosowania mniej wydajnych podzespołów. W efekcie, Transformer Pad 300 będzie dostępny już od 399 dolarów, co bez wątpienia można uznać za atrakcyjną cenę.

Asus nie poinformował jeszcze, kiedy Transformer Pad 300 będzie dostępny w sprzedaży. Wiadomo natomiast, że tablet będzie dostępny w trzech różnych wariantach kolorystycznych.

źródło: Asus / AndroidPolice

Motyw