Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]
Wczoraj na konferencji w Londynie, Acer zaprezentował pierwszy na świecie telefon z procesorem 1GHz Snapdragon pracujący na Androidzie – Acer Liquid A1. Przecieki przed oficjalną prezentacją wskazywały na to, że telefon zostanie naznaczony symbolem A1, jednak Acer trochę namieszał i mamy Liquid.
Kolejną informacją którą należy zdementować po premierze jest jego system. Acer Liquid będzie wyposażony nie w Androida 2.0 (Eclair), lecz 1.6 (Donut). Oprócz tego otrzyma w standardzie ostatnio modną nakładkę na system. Ma ona być dość podobna MotoBlur i podobnie ułatwiać użytkownikom dostęp do serwisów społecznościowych oraz rozrywki. Modyfikacje Acera będą również wspierały Acer Sync (synchronizacje z komputerem PC poprzez WiFi) oraz Spinlets (bezpłatny streaming muzyki i wideo). To tyle jeśli chodzi o oprogramowanie.

Przejdźmy jednak do ciekawszej części – czyli wnętrza urządzenia.
Acer Liquid wyposażony jest w 3.5-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości WVGA (480 x 800), aparat 5Mpix z autofocusem oraz wejście słuchawkowe jack 3.5mm.

Pełna specyfikacja modelu przedstawia się następująco:
– wymiary: 115 x 62.5 x 12.5 mm
– waga: 135 g
– GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz)
– HSPA (850/1900/2100 MHz)
– 3,5-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości WVGA (480 x 800)
– procesor Qualcomm Snapdragon QSD8250 o taktowaniu 1GHz
– WiFi, Bluetooth 2.0 z EDR i A2DP, port microUSB
– odbiornik GPS
– aparat 5Mpix z autofocusem
– 512MB ROM, slot kart microSD
– 256MB pamięci RAM
– wejście słuchawkowe jack 3,5mm
– bateria o pojemności 1350 mAh

Producent oficjalnie nie podał jeszcze daty wprowadzenia Liquid na rynek. Jednak wnioskując po zaimpregnowanym systemie jakim jest Android w wersji 1.6, możemy wnioskować, że zobaczymy go do końca bieżącego roku. Jeśli telefon posiadałby wersję Eclair, oznaczałoby to, że pojawi się w sprzedaży dopiero w przyszłym roku.
Jego cena ma oscylować w granicach 400 euro.

Widząc pierwsze dziecko Acera z Androidem, już rosną nam apetyty na kolejny model który wierząc zapowiedziom z początku 2009 roku pojawi się jeszcze w tym roku.

Skomentuj na Polskim Forum Android
Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).