ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Huawei P8 Lite to konkretny odpowiednik starszego brata

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Huawei-P8-Lite-Hands-On-9-840x560

Marka Huawei zdobywa coraz większe uznanie na rynku, sukcesywnie powiększając swoją ofertę smartfonów. Tym razem chiński producent zapowiedział Huawei P8 Lite, czyli młodszą wersję Huawei P8. Czy dopisek „Lite” okazuje się słuszny?

Nie ulega wątpliwości, że smartfon ze strony wizualnej prezentuje się równie świetnie, co Huawei P8. Prosta, minimalistyczna konstrukcja sprawia wrażenie naprawdę solidnego wykonania. Niemniej z racji niższej ceny trzeba było pójść na kompromisy, dlatego też w Huawei P8 Lite metalowe elementy postanowiono zastąpić plastikowymi. Mimo to prezencja zostaje zachowana i zarówno pierwszy rzut oka, jak i drugi okażą się równie pozytywne.

Sercem Huawei P8 Lite nie będzie już autorski procesor Kirin. Postanowiono na jego miejsce wsadzić ośmiordzeniowego Snapdragona 615 taktowanego zegarem 1,5Ghz, wspieranego przez 2 GB pamięci RAM. W kwestii wyświetlacza również zmiany, gdyż w tym modelu zdecydowano się zastosować 5 calowy ekran o rozdzielczości 1280×720.

huawei p8 lite 1

Zdjęcia będziemy uwieczniać przy pomocy 13 megapikselowego aparatu znajdującym się z tyłu urządzenia bądź przy pomocy przedniej 5 megapikselowej kamerki. Tym pierwszym nagramy również wideo w rozdzielczości Full HD i 30 klatkach na sekundę. Aparat na froncie pozwoli zaś na nagranie w 720p i 15 klatach na sekundę.

Ponadto użytkownicy dostaną możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej wynoszącej 16 GB aż o kolejne 32 GB korzystając z karty microSD. Huawei P8 Lite to również wsparcie dla dwóch kart SIM. Bateria odpowiedzialna za podtrzymanie tego wszystkiego przy życiu ma pojemność 2200mAh.

Oczywiście jest to Huawei, więc oprócz Androida 4.4 KitKat znajdziemy również nakładkę systemową Emotion UI 3.0. Producent nie wyklucza jednak aktualizacji systemu Android do wersji Lollipop.

Jak bardzo Huawei P8 Lite odbiega od starszego brata? Różnicą, która pierwsza rzuca się w oczy to mniejszy ekran i zastosowanie niższej rozdzielczości ekranu. Jak już wspominałem wyżej, postawiono na tworzywo sztuczne miast metalowego. Uszczknięto również 1 GB pamięci RAM. Dla bardziej zaawansowanych będzie istotna zmiana procesora, a już na pewno wykorzystanie poprzedniej wersji Androida. Huawei P8 działa bowiem na „Lizaku”.

huawei p8 lite 2

Jednak pamiętajmy, że to telefon ze średniej półki, tak więc jego specyfikacja techniczna jest jak najbardziej akceptowalna. Dodając do tego ewentualną aktualizację systemu można mówić o rozsądnej propozycji za… niespełna 250 dolarów, czyli około 920 złotych.

Co sądzicie o wersjach „Lite”? Okazują się ciekawymi odpowiednikami swoich mocniejszych braci czy raczej odcinaniem kuponów? A przede wszystkim, jak w Waszych oczach wygląda Huawei P8 Lite?

źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy