ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mPrawo Jazdy rok

mPrawo Jazdy ma milion użytkowników – symboliczna granica przekroczona

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Dziś ogłoszono, że mPrawo Jazdy ma milion użytkowników. Milionowy kierowca pobrał swój dokument w miniony weekend. Licznik jednak się nie zatrzymuje i na dziś elektroniczną wersję prawa jazdy posiada dokładnie 1 006 522 osób.

Milion użytkowników posiada mPrawo Jazdy

mPrawo Jazdy zostało udostępnione 5 grudnia 2020 roku. Na zdobycie pierwszego miliona użytkowników usługa potrzebowała więc nieco ponad trzech miesięcy. mPrawo Jazdy jest jednym z modułów aplikacji mObywatel, którą ma na swoich telefonach 2 343 286 Polaków.

mPrawo Jazdy zawiera niemalże te same dane, co tradycyjny dokument. Inne może być zdjęcie. W aplikacji pobierane jest z mTożsamości, czyli będzie takie, jakie mamy w dowodzie osobistym – tłumaczy minister Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Trzeba jednak pamiętać, że mPrawo Jazdy nie zastępuje plastikowego dokumentu, lecz stanowi odzwierciedlenie danych w nim zawartych.

Tak naprawdę obecnie podczas kontroli drogowej nie trzeba mieć przy sobie prawa jazdy w żadnej formie. Mimo to mPrawo Jazdy może okazać się przydatne. Choćby w sytuacji, gdy zapomnimy dokumentu w tradycyjnej formie i będziemy uczestnikami stłuczki, a nie będziemy chcieli wzywać policji. W prosty sposób udowodnimy drugiemu uczestnikowi zdarzenia, że posiadamy uprawnienia do kierowania pojazdami.

Czytaj także: Duże zmiany w mObywatelu – z aplikacji zniknie mTożsamość

Oprócz mPrawa Jazdy kierowcy posiadający aplikację mObywatel mogą sprawdzać w niej liczbę swoich punktów karnych. Można również zobaczyć dane dotyczące ubezpieczenia i szczegółów technicznych samochodu w usłudze mPojazd.

źródło: KPRM

Sprawdź najnowsze wpisy