HMD Global, czyli obecny producent smartfonów Nokia, wysyła zaproszenia na wydarzenie, które odbędzie się online. Jego hasłem przewodnim jest hasztag LoveTrustKeep. Najprawdopodobniej to właśnie podczas tej imprezy producent zaprezentuje swoje nowe podejście do branży oraz pierwszego przedstawiciela linii G-Seriess. Mowa tu o Noki G10, która ma być średniakiem z 6,4-calowym ekranem, ośmiordzeniowym procesorem i poczwórnym aparatem z sensorem głównym 48 MPx.

Nokia G10 data premiery

Nokia G10 data premiery

Wydarzenie to ma mieć miejsce 8 kwietnia o godzinie 15:00. Podczas jego trwania najprawdopodobniej poznamy wyżej wspomnianą Nokię G10. Tak naprawdę to jednak nie o nią tutaj chodzi. Mimo że początki odnowionej Nokii prezentowały się bardzo obiecująco, to producent pogubił się gdzieś po drodze. Wiele wskazuje na to, że zmiana nazewnictwa i nowa seria będą dla niego nowym startem w rynku. Miejmy nadzieję, że wprowadzone zmiany pójdą znacznie dalej, niż nowa literka w nazwie. 

Zobacz też: Parler chciał wrócić do AppStore – efektu można się raczej domyślić

Jeśli chodzi o konkrety, to na razie koniec. Można jednak pobawić się w pewne spekulacje. Otóż dobrym krokiem ze strony Nokii byłoby wzorowanie się na Samsungu i zwiększanie numeracji o 1 z każdą nową wersją. I tak jak mamy na przykład Samsunga Galaxy A20, to jego następcą jest Galaxy A21. Dobrym krokiem ze strony Nokii byłoby rok po modelu G10 wypuszczenie Nokii G11, a w kolejnym roku G12. Takie uproszczone nazewnictwo znacznie pomogłoby potencjalnym klientom w dokonaniu odpowiedniego wyboru modelu. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia. O tym, jaką drogę obierze Nokia przekonamy się już wkrótce.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.