ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

MWC- Konferencja HTC i ich nowa linia smartfonów One

Autor: Adam Bialic Kategoria: Newsy


Wczoraj, bardzo późnym wieczorem wróciliśmy z konferencji HTC, na której oprócz zaprezentowanych modeli usłyszeć mogliśmy o nowej ideologii tajwańskiego producenta. Peter Chou wespół z designerem Scottem Croyle z równą pasją opowiadali o samych urządzeniach, jak i pomysłach jakie towarzyszyły procesowi ich powstania.„Ważnym jest, aby smartfon był piękny, smukły, zwracający uwagę (…) patrząc na niego powinniśmy wiedzieć, że to dobry wybór” – tak rozpoczęta przez CEO konferencja niemal do końca trwała w podobnym tonie. Nowa linia One ma charakteryzować się bardzo trwałymi i świetnymi jakościowo materiałami, złożonymi z wielką dbałością o szczegóły. Design wszystkich nowych modeli to dobrze ukierunkowana ewolucja dotychczasowego wyglądu, smartfony są podobne do wcześniejszych konstrukcji, ale wrażenia z korzystania to o wiele wyższy poziom.


Najwyraźniej HTC chce naprawić swoje błędy i zamiast wielu różnych urządzeń proponuje trzy o różnych specyfikacjach technicznych i rozmiarach, ale stawiających sobie za cel podobne założenia. Obok dbałości o wygląd jako priorytety określono funkcjonalności multimedialne, czyli w pierwszej kolejności świetnie działający i bardzo szybki aparat oraz doskonałej jakości dźwięk. Oczywiście wszystkie te elementy znajdują swoje odzwierciedlenie w nowym interfejsie – Sense 4. Uproszczony wygląd i wyeksponowane multimedia stawiają” kropkę nad i” w szeregu zmian jakie przychodzą wraz z zaprezentowaną linią.


Oczywiście nie zapomniano o najlepszych podzespołach, flagowy One X charakteryzuje się następującą specyfikacją:

 • Procesor Tegra3 @ 1,5GHz (w wersji z LTE prawdopodobnie będzie Snapdragon S4)
 • 1GB RAM
 • 32GB pamięci wewnętrznej
 • Ekran SuperLCD2 720×1280 o przekątnej 4,7”
 • Beats Audio
 • Aparat 8MPx z obiektywem f/2.0
 • Gorilla Glass 2
 • Bateria 1800mAh
 • 25GB Dropbox na 2 lata 

Obudowa tego smartfona stworzona została z bardzo dobrego jakościowo plastiku, zabieg ten zapewnił niską wagę urządzenia – porównując z Samsungiem Galaxy S2 stwierdzam, iż HTC jest lżejsze. 

Specyfikacja One S:

 • Procesor Snapdragon S4 @ 1,5GHz
 • 1GB RAM
 • 16GB pamięci wewnętrznej
 • Ekran Super AMOLED o przekątnej 4,3” i rozdzielczości qHD (540×960)
 • Beats Audio
 • Aparat 8MPx z obiektywem f/2.0
 • Gorilla Glass 2
 • Bateria 1650mAh
 • 25GB Dropbox na 2 lata 

Większość konstrukcji wykonana została z aluminium wykończonego na dwa sposoby – anodyzowanie i proces wykorzystywany przy budowie satelit, czyli micro-arc oxidation. Operacje te dały unikalny wygląd i wzmocniły materiał. Dzięki dość kompaktowym kształtom smartfon bardzo fajnie leży w dłoni. 
Niestety specyfikacja One V nie została przedstawiona, a samego urządzenia nie było do przetestowania. Wspomniano jedynie o obudowie wykonanej z metalu, ekranie o przekątnej 3,7” i pokazano zdjęcie,  na którym wyraźnie widać klasyczny dla starszych HTC zagięty kształt, czyli tzw. „brodę”. Wiele osób darzy dużym sentymentem taki design i wydaje mi się miłym akcentem posłuchanie głosu fanów przy projektowaniu tego telefonu.


Mimo późnych godzin mieliśmy sporo frajdy z możliwości zobaczenia i szybkiego przetestowania tych smartfonów, wrażenia były bardzo pozytywne. Oba obecne na konferencji urządzenia są bardzo płynne w działaniu. Ekrany, jak przystało na Super AMOLED, dają bardzo ładne, soczyste kolory. Założenia, które HTC narzuciło sobie, w tym sprzęcie są bardzo mocno zaakcentowane. Materiały, z których wykonane zostały nowe modele stoją na bardzo wysokim poziomie, design ze strony, za równo, sprzętowej jak i oprogramowania jest prosty i przejrzysty, co doskonale obrazują zdjęcia. Genialny okazuje się aparat fotograficzny -włączenie aplikacji i zrobienie zdjęcia to zaledwie 0,7 sekundy, tak chwalili się przedstawiciele HTC, ja próbując doszedłem do prostej konkluzji- nie jestem w stanie tak szybko nacisnąć ikonki aplikacji, a następnie spustu migawki (niestety brakuje fizycznego przycisku), chociaż patrząc na ogólne działanie trzeba przyznać ogromną szybkość – wykonywanie sekwencji ujęć przypomina strzelanie z karabinu maszynowego. Prostym, ale przydatnym dodatkiem jest możliwość wykonywania zdjęć w czasie nagrywania video, natomiast odtwarzając można również wyłapywać pojedyncze klatki. Do bezprzewodowego łączenia telefonu z telewizorem zaprezentowano Media Link, niewielkich rozmiarów urządzenie wyposażone w złącze HDMI, dzięki któremu możemy przesyłać na TV film korzystając w tym czasie normalnie ze wszystkich funkcji swojego smartfona.

HTC jako firma wyspecjalizowana w produkcji urządzeń mobilnych podjęła decyzję o współpracy z innym specjalistą, w tym przypadku od jakości brzmienia, czyli Beats Audio. Kooperacja w moim odczuciu wychodzi na dobre samym produktom, niestety podnosi cenę dla użytkownika końcowego, mimo to znajdziemy tę technologię we wszystkich nowych modelach. Fajną ciekawostką jest zaprezentowany bezprzewodowy adapter z wtyczką mini-jack 3,5mm, który umożliwia wygodne połączenie naszego sprzętu mobilnego z muzycznym (np. caraudio).Konferencja HTC zorganizowana była z dość dużym rozmachem i osobiście oceniam to na adekwatne do nowości zaprezentowanych na niej. Seria One jest powiewem świeżości, który mam nadzieję umożliwi odrobienie ostatnich strat jakie notował ten tajwański producent. Nowe urządzenia powinny być dostępne, również w Polsce, już w kwietniu.
Pozwolę sobie przypomnieć o trwającym konkursie zorganizowanym wspólnie z naszym sponsorem firmą Imagis, producentem MapyMap dla Androida, dokładne informacje dostępne pod tym linkiem.

Sprawdź najnowsze wpisy