ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Microsoft planuje kupno Segi oraz Konami. Firma chce powoli zdobyć japoński rynek

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Kilka dni temu Microsoft oficjalnie sfinalizował przejęcie Zenimax Media. W efekcie do usługi Xbox Game Pass w tym tygodniu trafiło 20 tytułów, które mają wielu fanów na całym świecie. Jak się jednak okazuje, Microsoft w najbliższym czasie planuje wykupić kolejne studia i nie zamierza oszczędzać na tym pieniędzy. Tym razem jednak gigant z Redmond ostrzy sobie zęby na japońskie studia zajmujące się tworzeniem gier wideo.

Kupno Zenimax Media przez Microsoft to tylko początek. Firma planuje przejęcie kolejnych studiów

Microsoft kupno nowych studiów

Według najnowszych doniesień Microsoft przymierza się do złożenia oferty kupna dwóch japońskich studiów – Konami oraz Segi. Amerykańska firma bardzo chce, aby ich konsole stały się bardziej popularne w Kraju Kwitnącej Wiśni. Zwłaszcza kiedy spojrzymy na wyniki sprzedażowe poszczególnych konsol w Japonii w ostatnim tygodniu lutego. Jak można się było spodziewać, najbardziej popularną konsolą na tamtejszym rynku było Nintendo Switch, którego sprzedało się 78134 sztuk. Na drugim miejscu uplasowało się PlayStation 5, które znalazło 33792 nabywców. Microsoft na pewno patrzy na te wyniki z przerażeniem, bowiem ich konsole praktycznie nie są kupowane w Japonii. Xbox Series S oraz X kupiono raptem 1508 razy, natomiast Xbox One tylko 10. Amerykańska firma sądzi, że kupno studiów z japońskiego rynku i tworzenie gier typowo pod ten rynek pomoże w popularyzacji konsol w Japonii.

Zobacz także: Poznaliśmy wymagania sprzętowe Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas na PC

Czy jednak kupno Konami i Segi w tym pomoże? Wśród przejętych przez obydwa koncerny studiów możemy znaleźć takie jak na przykład Creative Assembly, Sports Interactive czy Relic Entertainment odpowiedzialne odpowiednio za gry z serii Total War, Football Manager czy Company of Heroes i Warhammer 40000: Dawn of War. Nie można również zapomnieć o takich IP, jak na przykład Sonic The Hedghehog, Silent Hill czy Metal Gear Solid. Czy jednak kupno Konami i Segi rozwiąże problemy Microsoftu w Japonii? Wydawać by się mogło, że tak, jednak nawet jeśli tak się nie stanie, to wymienione wyżej marki mają na całym świecie rzesze fanów, którzy na pewno zdecydowaliby się na kupno Xboksów. Pogłoski o kupnie nowych studiów przez Microsoft z każdym mijającym tygodnie nasilają się, a sam Phil Spencer stwierdził, że przejęcie Zenimax Media jest tylko początkiem. Należy się spodziewać, że najbliższych miesiącach usłyszymy na ten temat więcej.

Źródło: Notebookcheck

Sprawdź najnowsze wpisy