ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Cellnex kupił Polkomtel infrastruktura

Polkomtel z długoterminową umową na dostawy zielonej energii

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Grupa ZE PAK zadba o dostawy zielonej energii dla spółki Polkomtel, operatora sieci Plus. Oba podmioty podpisały właśnie długoterminową umowę w tej sprawie. Polkomtel chce, by w przyszłości cała Grupa Polsat, której jest częścią, korzystała wyłącznie z czystej energii.

Dostawy zielonej energii dla spółki Polkomtel i Grupy Polsat – szczegóły

Polkomtel dostawy zielonej energii

Polkomtel podpisał umowę, na mocy której będzie otrzymywał od ZE PAK zieloną energię elektryczną przez 15 lat. Korzystać będzie z niej jednak cała Grupa Polsat. Roczna wielkość dostaw ma wynosić 68 GWh. Możliwe jest przedłużenie umowy.

Energia dostarczana Polkomtelowi i całej Grupie Polsat będzie pochodziła z farmy słonecznej Brudzew o mocy 70 MWp. Obecnie jest ona w trakcie budowy, która ma się zakończyć w październiku tego roku. Plus, jako certyfikowany sprzedawca, będzie mógł sprzedawać swoim klientom indywidualnym i biznesowym prąd pochodzący z OZE.

Umowa na zakup zielonej energii z ZE PAK doskonale wpisuje się w naszą politykę środowiskową i strategię mającą na celu maksymalne ograniczenie emisji CO2 i śladu węglowego. Jest to działanie nastawione na podniesienie poziomu satysfakcji zarówno naszych klientów, pracowników, jak i całego otoczenia – wyjaśnia Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Czytaj także: Wszystkie iPhone’y z Touch ID w ekranie – Apple pójdzie na całość?

Strategia Grupy Polsat polega na jak najszybszym odejściu od wykorzystywania energii pochodzącej z węgla, jak również z ropy naftowej. Polkomtel liczy, że podjęta decyzja wpłynie na poziom zadowolenia klientów, a także pracowników spółki.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy