ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
wyglad oneplus 9 pro design budowa

OnePlus 9 oficjalnie bez testu w DxOMark – to ewidentnie przełom

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Niemalże każda premiera nowej generacji smartfonów od OnePlusa była połączona z przedstawieniem wyniku testu aparatów od DxOMark. Jednak OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro odcinają się od tej tradycji, co oficjalnie potwierdza prezes firmy. Tak jak najczęściej poznawaliśmy rezultat DxO na chwilę przed premierą, tak tym razem w ogóle go nie poznamy. Z jednej strony wydaje się to zaskakujące, z drugiej do gry weszły nowe umowy i możliwości, więc OnePlus może nie chcieć ryzykować.

OnePlus 9 nie pojawi się w DxOMark – firma przyznaje, że nie planują wysyłki smartfona

Pete Lau zdradził, że żaden ze smartfonów serii OnePlus 9 nie zostanie wysłany do DxO w celu otrzymania oceny aparatów DxOMark. Pamiętając, że w tym roku firma nawiązała współpracę z renomowaną marką Hasselblad, mogłoby się wydawać, że jeszcze bardziej wszystkim będzie zależeć na przeprowadzeniu omawianego testu. Do tego dochodzi zupełnie nowa matryca aparatu i kilka innych smaczków, ale… nie, wynik DxOMark pozostanie tajemnicą. Mimo wszystko OnePlus stawia w tym roku wyraźnie na fotografię, o czym świadczy nie tylko sama współpraca, ale też wydany niedawno pierwszy odcinek serii, która będzie skupiać się na fotografii.

Zobacz też: Eksperyment sprzed setek lat pozwoli odkryć ciemną materię.

Tymczasem dla tych, co nie kojarzą DxOMark, spieszę z wyjaśnieniem, że jest to jeden z najdokładniejszych testów aparatów w smartfonach. Producenci chętnie korzystają z niego ze względu właśnie na dokładność pomiarów, ale też… prostotę w przygotowaniu oprogramowania do niego. Niektóre firmy dały się złapać na implementacji specjalnych algorytmów, aby tylko podbić wyniki w DxOMark. Dlatego warto badać wyniki w tym teście, ale na pewno nie można ich brać za pewnik.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy