ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi 11 cena Polska

Xiaomi Mi 11 Lite ma szansę być najcieńszym smartfonem z 5G, ale to raczej przypadek

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Xiaomi Mi 11 Lite niewątpliwie powstaje – przynajmniej w dwóch wersjach. Firma przygotowuje modele wyposażone w modem 4G i 5G. Ze wspomnianego tekstu dowiecie się, że ich specyfikacja nie będzie różnić się tylko tym elementem. W praktyce będą to dwa, różne modele. Niemniej przyjrzyjmy się wersji z 5G, bo prawdopodobnie właśnie ona trafi na Stary Kontynent. Przy okazji Xiaomi Mi 11 Lite ma szansę być najcieńszym smartfonem, który obsługuje sieć nowej generacji.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G będzie bardzo cienki

Według ujawnionych danych z TENAA Xiaomi Mi 11 Lite 5G zaoferuje 6,55-calowy wyświetlacz AMOLED FullHD. Zapewne częstotliwość odświeżania obrazu będzie wynosić 90 lub 120 Hz. Z ujawnionych danych dostajemy jeszcze potwierdzenie obecności akumulatora o pojemności 4150 mAh (typ: 4250 mAh), co jak na dzisiejsze standardy i wielkość ekranu wydaje się stosunkowo mała. W tym miejscu pojawiają się wymiary Mi 11 Lite, które mają wynosić 160,53 x 75,72 x 6,81 mm. Tak, Xiaomi tworzy wyjątkowo cienki model, jak na dzisiejsze czasy. Oczywiście do ogólnych rekordów daleko, ale w przypadku sieci 5G ciężko o cieńszy model. Z pozostałych kwestii technicznych ogniwo będzie można ładować z mocą 33 W, moc obliczeniowa ma być dostarczana ze Snapdragona 775G, a zestaw aparatów zaoferuje następujące matryce: 64 MPx, 8 MPx (szerokokątny) i 5 MPx (makro). Tym wszystkim zarządzać ma Android 11 z MIUI 12.

Zobacz też: Elon Musk wyjaśnia, dlaczego jego rakieta wybuchła.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G ma kosztować w Europie w okolicach 400 euro, czyli ~1850 złotych. Jak na smartfon z dopiskiem Lite od tego producenta to spora kwota, ale umówmy się, że będzie to dobrze wyposażony model. W poszukiwaniu tańszych smartfonów zapewne warto spojrzeć na propozycje Redmi i POCO.

Źródło: GSM Arena, Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy