Tiles dla Wear OS zostało zaprezentowane w 2019 roku i od tego czasu niewiele się z funkcją działo. Mowa o widżetach, które pozwalają na szybszy dostęp do niektórych funkcji i informacji, które znamy ze smartfonów. Do tej pory takie widżety mogło przygotowywać jedynie Google lub też producent danego smartwatcha, ale firma postanowiła otworzyć się na zewnętrznych developerów.

Tiles dla Wear OS od zewnętrznych developerów

Coś się chyba w Google zmieniło, bo firma coraz bardziej otwiera się na zewnętrzne podmioty i to w przypadkach, których się nie spodziewaliśmy. Jakiś czas temu Google ogłosiło, że pozwoli zewnętrznym developerom na opracowywanie aplikacji dla Android Auto. I choć sam proces jeszcze trwa, to jest to spory krok naprzód ze strony giganta. Teraz podobny ruch zrobiono w przypadku systemu Wear OS, czyli przeznaczonego dla urządzeń ubieralnych. Google widocznie zrozumiało, że możliwości personalizacji są ważne dla użytkowników i po prostu musi dać im więcej możliwości.

Dlatego też Tiles dla Wear OS będą mogły być przygotowywane teraz przez zewnętrznych developerów. Oczywiście korzystając z przygotowanej przez Google biblioteki. Firma ogłosiła, że dostępne jest już Jetpack Tiles libary, które choć w fazie alfa, ma pozwalać na tworzenie widżetów do Wear OS zewnętrznym developerom. Może nie jest to gigantyczna zmiana i część użytkowników może jej nawet nie odczuć, to jednak Google dobrze zrobiło. Więcej możliwości to też większe zainteresowanie klientów.

Zobacz też: Dying Light 2 coraz bliżej – już niedługo nowe informacje o grze.

Nowe widżety dla użytkowników Wear OS, mają zacząć pojawiać się wiosną tego roku, czyli już niedługo. Google nie podało jednak konkretnej daty, kiedy można spodziewać się pierwszych Tiles, pochodzących od zewnętrznych developerów. Trzeba więc poczekać na odpowiednią aktualizację, która ma przynieść zmiany.

Źródło: Android Developers Google Blog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.