ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia 9 pureview oficjalnie cena specyfikacja design

Pięć aparatów, a na czele 108 MPx – Nokia 8.4 5G z ciekawą specyfikacją

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

W ostatnim czasie ewidentnie jest dosyć cicho o Nokii. HMD Global wciąż skutecznie wypełnia założenia z początku przejęcia marki, czyli tworzy dobrze wykonane modele z czystym systemem i więcej niż zadowalającym wsparciem. Problemem ewidentnie jest postępowanie Google w kontekście Android One, ale też samo podejście firmy do flagowych smartfonów. Niestety z tymi Nokia ma nie po drodze. W takim razie może warto spróbować z odpowiednio dobrze wyposażonym modelem, który nie wykorzysta flagowego procesora? Taka jest seria Nokia 8.x, gdzie testowana przez nas Nokia 8.3 też miała kilka niedopatrzeń. Niemniej HMD się nie poddaje – Nokia 8.4 5G i jej specyfikacja zapowiada się ciekawie.

Nokia 8.4 5G nie będzie flagowcem, ale może pokazać się z bardzo dobrej strony

Light porzuca rynek smartfonów

W Sieci pojawiły się pierwsze doniesienia dotyczące tego, jak HMD Global chce podejść do swojego kolejnego smartfona z wyższej półki. Nokia 8.4 5G przede wszystkim ma być napędzana przez nieprzedstawionego jeszcze Snapdragona 775. Niewątpliwie będzie to układ odpowiednio wydajny nie tylko na dzisiaj, ale też na najbliższe lata. Do tego dołóżmy 6,5-calowy wyświetlacz PureDisplay 4. generacji – zapewne IPS LCD z wycięciem na aparat i prawdopodobnie odświeżaniem obrazu w 120 Hz. Za zasilanie ma odpowiadać akumulator o pojemności 5000 mAh, ale przejdźmy do najciekawszego, czyli aparatów.

Pierwotnie Nokia 8.4 5G miała wykorzystać system matryc znany z Nokii 9 PureView, czyli 5 oczek, które razem robią osobne zdjęcia z różnymi cechami, aby ostatecznie pokazać jedno, dopracowane ujęcie. Podobno pod wpływem krytyki firma zrezygnowała z tego pomysłu. Niemniej 5 aparatów ma zostać. Rolę głównej matrycy ma otrzymać jednostka 108 MPx. Do tego w zestawie nie zabraknie szerokokątnego obiektywu, teleobiektywu, makro i czujnika głębi. Na deser firma zaimplementuje technologię OZO Audio.

Zobacz też: Dyski SSD w końcu podrożeją – zamknięcie fabryki Samsunga niesie za sobą nieprzewidziane problemy.

Naturalnie na razie mówimy wyłącznie o plotkach. Niemniej taka specyfikacja techniczna Nokii 8.4 5G nie wydaje się być wyssana z palca. Zważywszy, że coraz tańsze smartfony (patrz: Redmi Note 10 Pro i realme 8 Pro) wykorzystują matryce 108 MPx, to czemu HMD Global miałoby postąpić inaczej? Dajcie znać, czy czekacie na nowe modele spod szyldu fińskiej marki?

Źródło: Phone Arena, NokiaPowerUser

Sprawdź najnowsze wpisy