soli-radar-featured

 

Technika jest tą dziedziną nauki, która rozwija się niezwykle szybko. W ciągu mniej niż stu lat Maszyna Turinga przekształciła się w wielordzeniowe mikroprocesory, które wielkością przypominają monetę i to niekoniecznie dużego nominału. Przywołanie maszyny, która rozszyfrowała Enigmę to tylko przykład potęgi ludzkiego umysłu, który ciągle dąży do odkrycia nieodkrytego.

 

Zakończone niedawno Google I/O było świętem dla części z nas, entuzjastów Androida. Dowiedzieliśmy się o kilku nowościach, rozwiązaniach i wizjach. Android nie był jednak gwiazdą całej konferencji, bo z całym szacunkiem do niego, ale największe brawa należą się zespołowi ATAP. Wystarczy wspomnieć o smartfonie Project Ara, by poznać się na potencjale jaki drzemie w naukowcach pracujących w ramach tego projektu. Ale nawet modularny smartfon nie jest w stanie konkurować z projektem Soli. Oto filmik, który wyjaśnia praktycznie całą koncepcję.

 

 

Międzynarodowe towarzystwo pracuje nad mikroradarami, których celem jest wykrywanie ruchów ręką. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że każdy ruch jest interpretowany i tłumaczony do wirtualnych komend. Zwykłym szczypnięciem będzie można zatem powiększyć obrazek, a potarciem palców zwiększyć głośność słuchanej właśnie piosenki.

 

Project Soli może znaleźć zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach życia w tym pomocy niepełnosprawnym, którzy prostymi gestami będą mogli wykonywać skomplikowane czynności. Nie możemy doczekać się, aby zobaczyć pierwsze prototypowe urządzenia w akcji.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Kondrat

Zakochany w Androidzie od pierwszego wejrzenia. Uwielbia wszystkie urządzenia na prąd, dobrą kuchnię, sen oraz post-rocka.