Asus Transformer Prime był pierwszym na rynku tabletem z systemem Android 4.0 i niewątpliwie bardzo udanym produktem. Od jego premiery minęło już jednak trochę czasu, i tajwański producent postanowił pójść za ciosem i zamiast tworzyć całkowicie nowy tablet, „odświeżył” Transformera.

Od teraz 10-calowe urządzenie ma nosić nazwę Infinity oraz występować w kilku wersjach, w zależności od wymaganych przez klienta możliwości technicznych. Oczywiście sens tego postępowania to kwestia finansowa, „słabsza” wersja będzie tańsza od tej high-endowej. A skoro mowa o najlepszej opcji Infinity, to ma być ona wyposażona w 4-rdzeniowy układ Tegra 3, podczas gdy najsłabsza ma mieć „tylko” 2-rdzeniowy procesor Qualcomm MSM 8960 Snapdragon S4 o taktowaniu 1.5 GHz.

Reszta specyfikacji to znajome liczby: 16, 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci, 10.1 calowy ekran Super IPS+ z technologią Gorilla Glass (a dokładnie Corning Gorilla Glass 2) oraz rozdzielczością 1920×1200 pikseli, 1GB pamięci RAM, 8Mpix tylna/2Mpix przednia kamera, wyjście HDMI a wszystko to pod kontrolą Androida 4.0.

Niewątpliwie tablet  nie różni się zbytnio od zaprezentowanego niedawno Transformera Prime TF700T, jednak w założeniu ma dotrzeć do większego grona odbiorców.

Interesujące jest, że czterordzeniowa wersja ma mieć jedynie moduł Wi-Fi, podczas gdy „słabsza” będzie dostępna z opcjonalnymi modułami 3G oraz 4G. W tym momencie naprawdę nie rozumiem polityki niektórych firm- w każdym razie takie są postanowienia Asusa. W obliczu narastającej konkurencji na rynku tabletów, wydaję się być to strzałem w stopę w wykonaniu tajwańskiego producenta. Póki co pozostaje poczekać do premiery Infinity i zobaczyć jak sytuacja będzie się rozwijać.

Źródło: androinica.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek