realme gt neo tenaa wyswietlacz

realme GT Neo tajemniczym smartfonem, ale pierwszym z zakrzywionym wyświetlaczem

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Niedawno poznaliśmy realme GT, a więc pierwszego z flagowców firmy, które mamy poznać w tym roku. W drodze jest jeszcze jeden, choć na tę chwilę plan wydawniczy tego producenta przewiduje zupełnie inne modele. Na pierwszy ogień mają iść średniaki z rodziny realme 8, ale niewykluczone, że lada moment poznamy także realme GT Neo. Taki właśnie smartfon otrzymał certyfikację w TENAA, co oznacza, że jest gotowy do wprowadzenia do sprzedaży. Co prawda na tę chwilę w Chinach, ale nadal jest to model, który może być kluczowym w historii marki. Wystarczy spojrzeć na jego zakrzywiony wyświetlacz.

realme GT Neo będzie pierwszym smartfonem firmy z zakrzywionym wyświetlaczem

O ile zdjęcia z TENAA są dalekie od prasowych, tak wyraźnie widać, że front zawiera nietypowy wyświetlacz, jak na realme. Jest to 6,55-calowy panel OLED z zatopiony czytnikiem linii papilarnych, który będzie mógł prezentować obraz w częstotliwości 90 Hz. To zakrzywione krawędzie będą wyjątkowe, bo wcześniej taki model nie pojawił się w portfolio tej firmy, co jest dosyć zaskakujące. Niemniej spójrzmy na pozostałą specyfikację, która ma zawierać podwójny akumulator o pojemności 4400 mAh – taka budowa pozwoli na szybkie ładowanie z mocą 65 W. Niewykluczone, że za moc obliczeniową będzie pochodziła z układu MediaTeka – dokładniej topowego Dimensity 1200. Na pewno nie zabraknie wsparcia dla 5G. Z pozostałych szczegółów znamy wymiary – budowa realme GT Neo będzie mierzyć 159,9 x 73,4 x 7,8 mm.

Zobacz też: Załóż konto w mBanku zdalnie z e-dowodem.

Naturalnie realme jeszcze nie zapowiedziało konferencji, na której mielibyśmy poznać GT Neo. Nieoficjalnie spodziewamy się, że smartfon ujrzy światło dzienne pod koniec marca lub na początku kwietnia. Nie możemy potwierdzić, czy będzie to wspólne wydarzenie z premierą wspomnianych już średniaków realme 8.

Źródło: GSM Arena, Gizchina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy