Xiaomi jest obecnie najpopularniejszą marką smartfonów w naszym kraju. Kolejne badanie pokazuje, że zarówno Samsung, jak i Huawei pozostają w tyle, podobnie jak inne znane marki. Jeśli chodzi jednak o wartość sprzedanych telefonów, to Xiaomi liderem już nie jest.

Xiaomi najpopularniejszą marką smartfonów w Polsce – oto nowe badanie

Wstępne wyniki IDC pokazują, że w 2020 roku liczba sprzedanych smartfonów Xiaomi w Polsce zwiększyła się o 90,6%, porównując rok do roku. Chińska marka sprzedała 2,63 mln smartfonów w ubiegłym roku. To ponad 30% wszystkich nowych urządzeń tego typu, które znalazły w naszym kraju nabywców.

Dla porównania Samsung sprzedał w Polsce w 2020 roku 1,86 mln smartfonów (21,8% udziału w rynku). Wyniki Huawei to 1,38 mln sprzedanych egzemplarzy (16,1% udziału). Tuż za podium znalazło się Apple z wynikiem 0,89 mln sprzedanych smartfonów (10,4% udziału), dalsze lokaty zajmują Motorola oraz Oppo. Xiaomi, Motorola, Apple i Oppo zanotowały wzrost sprzedaży w 2020 roku, natomiast Samsung i Huawei – spadek.

Mimo że Xiaomi sprzedaje najwięcej smartfonów w Polsce, to analizując wartość sprzedanych telefonów, okazuje się, że liderem już nie jest. Chińska marka sprzedała w 2020 roku w Polsce smartfony o łącznej wartości 2,11 mld zł, podczas gdy wartość sprzedanych telefonów Apple wyniosła 2,36 mld zł. To jednak zrozumiałe ze względu na politykę cenową stosowaną przez Xiaomi. Firma stawia na niskie marże. Xiaomi ma też w ofercie wiele modeli z niskiej i średniej półki, podczas gdy urządzenia Apple to głównie drogie flagowce.

Czytaj także: Prawo do naprawy – sprzęty AGD i RTV naprawimy nawet po 10 latach

Jesteśmy dumni z tych wyników. Dla Xiaomi jest bardzo ważne, aby polscy fani marki mogli cieszyć się świetną technologią w uczciwych cenach – powiedział Łukasz Bieniek, Deputy Country Manager Xiaomi Polska. W imieniu marki podziękował też klientom za zaufanie i zapewnił, że Xiaomi będzie w dalszym ciągu zaskakiwać i poprawiać jakość obsługi.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.