Samsung wyprodukuje następcę Snapdragona 888

Nadchodzi kolejny flagowy procesor Qualcomma – wiemy, kto go wyprodukuje

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Qualcomm najwyraźniej jest zadowolony z trwającej współpracy z Samsungiem. Jak podaje serwis SamMobile następca flagowego Snapdragona 888 również powstanie w fabryce koreańskiego giganta. Ostatnio pojawiły się plotki, że Qualcomm powróci do TSMC z produkcją flagowców. Jednak według najnowszych informacji jest to zupełną nieprawdą. Oczywiście nie należy tu wykluczać możliwości, iż takie plany faktycznie istniały. Jednak sytuacja na rynku procesorów mogła uniemożliwić Qualcommowi powrót na łono Tajwańczyków. 

Samsung wyprodukuje następcę Snapdragona 888

Samsung wyprodukuje następcę Snapdragona 888

Układ ten ma nosić nazwę kodową Waipio i nosi numer modelowy SM8450. Warto podkreślić, że doniesienia o współpracy Qualcomma z firmą Leica również wspominały o rozwijaniu procesora z takimi oznaczeniami. Można więc uznać te informacje za bardzo wysoce prawdopodobne. Wcześniej jednak nie było wiadomo, że to Samsung ma stać za jego produkcją. Niestety na razie nie wiadomo, czy ten nowy chipset również będzie powstawał w procesie technologicznym 5 nm LPE, czy też przejdzie na bardziej zaawansowany proces. Na chwilę obecną Exynos 2100 oraz Snapdragon 888 są jedynymi układami tworzonymi w tej technologii.

Zobacz też: Premiera Oppo Find X3 Pro. Flagowiec o unikalnym wyglądzie

Przy okazji pojawiły się również plotki, że Qualcomm pracuje obecnie nad modelem Snapdragon 888 Plus, który jednak może zostać przechrzczony na 888 Pro. Ten ma bowiem nosić nazwę kodową SM8350 Pro. Jest to wiec kontynuowanie istniejącej od czasów Snapdragona 855 strategii dwóch flagowych modeli rocznie. Najprawdopodobniej podobnie jak w poprzednich latach dostaniemy tu podkręconą wersję obecnego flagowca. Tutaj już nie ulega wątpliwości, że będziemy mieli do czynienia z procesorem wykonanym przez Samsunga.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy