AndroidStand
Bez wątpienia, podczas targów Mobile World Congress dominują urządzenia, które jako system wykorzystują Androida. W związku z tym, Google zaprezentowało kilka liczb związanych z tym, jak dynamicznie Android zyskuje na popularności.

Koncern z Mountain View oficjalnie poinformował, że dziennie aktywowanych jest ponad 850 tys. urządzeń z Androidem. Oznacza to wzrost na poziomie 250% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Całkowita liczba smartfonów i tabletów z Androidem na rynku przekroczyła już ponad 300 milionów urządzeń.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

W połowie grudnia, liczba aktywowanych urządzeń z Androidem wynosiła średnio 700 tysięcy, widać więc, że w ciągu nieco ponad dwóch i pół miesiąca zanotowano wzrost o 150 tys. aktywacji. Przy okazji dowiadujemy się także o tym, że w Android Markecie znajduje się już ponad 450 tys. aplikacji, czyli trzykrotnie więcej niż rok temu.

Całkowita liczba urządzeń jest naprawdę imponująca, jednak zaledwie 1% z nich korzysta z najnowszej wersji Androida 4.0 ICS. Zważając jednak na liczbę premier smartfonów i tabletów z Androidem 4.0, możemy spodziewać się bardzo szybkiego wzrostu popularności tej wersji mobilnego systemu Google.

źródło: Google

Paweł Cebula