Od poniedziałku testy na COVID-19 będą dostępne w sieci marketów Biedronka. Każdy będzie mógł w prosty sposób sprawdzić, czy jego organizm wytworzył przeciwciała IgG i IgM. Przy zakupach będą jednak obowiązywały limity.

Testy na COVID-19 w sieci marketów Biedronka – zasady sprzedaży

testy COVID-19 w sieci marketów

W sklepach Biedronka pojawią się w poniedziałek testy Primacovid wyprodukowane przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab. Produkt jest certyfikowany i pozwala sprawdzić, czy nasz organizm wytworzył przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Do badania używa się małej próbki krwi, a na wyniki trzeba poczekać ok. 10 minut. Dokładność testu wynosi 98,3%.

Zasady sprzedaży są proste: testy będą dostępne w marketach do wyczerpania zapasów, jeden kosztuje 49,99 zł, a każdy klient może kupić maksymalnie trzy sztuki. Producent Primacovid zaleca, by zgłosić lekarzowi pozytywny wynik testu, jeśli taki otrzymamy. Kontakt z lekarzem jest również wskazany wtedy, gdy otrzymaliśmy negatywny wynik, ale mamy objawy, które pasują do COVID-19.

Biedronka to pierwsza sieć marketów w Polsce, która wprowadza do sprzedaży testy na koronawirusa, ale ogólnie takie zjawisko nie jest zupełną nowością. W Niemczech tego typu testy można kupić w sklepach Aldi i w drogeriach Rossmann.

Czytaj także: Parler chciał wrócić do AppStore – efektu można się raczej domyślić

Test może wykonać każdy, kto miał kontakt z osobami zakażonymi lub z objawami COVID-19. Produkt jest również dedykowany tym, który zwyczajnie chcą sprawdzić, czy już przeszli infekcję w przeszłości.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.