ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple przekazało błędne informacje programiście i go za to ukarało

Apple wprowadziło twórcę aplikacji w błąd i go za to ukarało

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W listopadzie zeszłego roku Apple ogłosiło swój App Store Small Business Program. Inicjatywa ma na celu pomoc małym deweloperom zarabiającym poniżej miliona dolarów rocznie rozwijać swoją działalność. Oficjalnie rozpoczęła się 1 stycznia z pewnymi ograniczeniami. Warto również dodać, że nie wszystko w zapisach regulaminu jest jasne. W takim przypadku rozsądny człowiek dopytałby firmę organizującą projekt o szczegóły, aby nie popełnić błędu przez złą interpretację. Okazuje się jednak, że porady z jej strony również mogą być złe. 

Apple przekazało błędne informacje programiście i go za to ukarało

Apple przekazało błędne informacje programiście i go za to ukarało

Sean Harding jest deweloperem, który miał już aplikację aparatu w sklepie. Dzięki niej zarobił mniej niż 1000 dolarów w 2020 roku, więc był pewien, że kwalifikuje się do programu. Stworzył spółkę LLC i nowe konto deweloperskie i rozpoczął proces aplikacji. Jednak Harding nie był pewien, czy powinien przenieść swoją istniejącą aplikację na nowe konto, więc dotarł do Wsparcia Apple Developer w celu uzyskania wyjaśnień. Pierwsze dwie wiadomości e-mail, które otrzymał od wsparcia, nie zawierały odpowiedzi na jego pytanie. Harding wysłał trzecią wiadomość e-mail, zastanawiając się, dlaczego tak trudno było uzyskać prostą odpowiedź na pytanie, czy powinien przenieść swoją aplikację, czy nie.

Zobacz też: Eksperyment sprzed setek lat pozwoli odkryć ciemną materię

Treść trzeciej odpowiedzi wyglądała następująco:

Ponieważ nie jesteś jeszcze zapisany do programu dla małych firm, możesz przenieść aplikację, a następnie przesłać swoje zapisy. Jednakże nie będziemy w stanie zagwarantować, że kwalifikujesz się do programu, jeśli dokonasz transferu aplikacji. 

Jak widać, druga część odpowiedzi podważa tą pierwszą, ale jej bezpośrednio nie przeczy. Warto dodać, że to już trzecia wiadomość od działu pomocy Apple. Harding popełnił więc błąd, uznając, że chodzi tu o to, że taki krok go nie zdyskwalifikuje, ale po prostu nie każdy zostanie przyjęty do programu. Programista dokonał transferu i wypełnił wniosek, który został odrzucony, ponieważ przeniósł aplikację po 1 stycznia 2021 roku. Odwołał się od decyzji dwa razy i dostał tę samą odpowiedź: dokonał transferu zbyt późno. Wato tu podkreślić, że samo pytanie o przeniesienie aplikacji zadał już po tym terminie. I oczywiście: można tutaj wieszać psy na wsparciu Apple. Tylko czy Ci ludzie na pewno zostali jasno poinformowani co do zasad przez swoich przełożonych?

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy