Szał kopania kryptowalut trwa niestety w najlepsze. Skutkiem tego jest prawdziwe załamanie na rynku kart graficznych, których po prostu na obecną chwilę brakuje. Wszystkiemu winni są górnicy, którzy z pewnością cieszą się z powrotu popularności kryptowalut. Nie byłoby w tym problemu gdyby nie fakt, że do kopania wykorzystywane są również laptopy gamingowe, wyposażone w niejednokrotnie równie wydajne GPU co desktopy. Tajwański producent postanowił promować swoje nowe high-endowe laptopy GE76 Raider dla graczy, jako świetnie narzędzie do kopania kryptowalut.

MSI reklamuje laptopa jako idealny sprzęt do kopania kryptowaluty

MSI kryptowaluty

MSI na swoim blogu opublikowało post, w którym zachwala możliwość kopania kryptowalut przy użyciu wyżej wspomnianego laptopa. Jest to pierwszy artykuł z serii, która ma pokazać efekty trwającego przez miesiąc eksperymentu. Jego celem jest potwierdzenie, że gamingowy laptop nadaje się do kopania kryptowalut w takim samym stopniu jak desktopy wyposażone w najmocniejsze GPU dostępne na rynku. Oczywiście tajwański producent ma prawo reklamować swoje produkty w jakikolwiek dogodny sposób. Niemniej jednak zachęcanie do kopania kryptowalut przez firmę, która również ponosi przez ten „biznes” straty jest niedorzeczne i pokazuje, że niejednokrotnie za marketing odpowiadają osoby niemające pojęcia o aktualnej sytuacji na rynku. Jak jednak wygląda do tej pory eksperyment mający na celu udowodnienie, że kryptowaluty można łatwo kopać na laptopach MSI?

Zobacz także: Sprzedaż iPhone 12 mini nie zachwyca, ale fani miniaturek nie mają powodów do obaw

MSI kryptowaluty

Autor wpisu uzyskał początkową wydajność wydobycia na poziomie 52,8 MH/s. Było to możliwe poprzez wykorzystanie algorytmu DaggerHashimoto z oprogramowaniem do kopania NiceHash. Podobne wartości uzyskuje między innymi desktopowa wersja karty NVIDIA GeForce RTX 3070. Jednocześnie jest to wynik wyższy od uzyskiwanych przez NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti oraz AMD Radeon RX 5700. Wykorzystany do eksperymentu GE76 Raider wyposażony jest w GeForce RTX 3080 Max-P. Karta ta posiada TDP fabrycznie ustawione na poziomie 155W. Można się jednak spodziewać, że górnicy dostosują limit mocy w taki sposób, żeby jak najbardziej zmaksymalizować proces kopania kryptowaluty na laptopach MSI.

Źródło: Videocardz