nexus2cee_2015-06-01-16.32.32

 

Tryb recovery systemu Android wykorzystywany jest tylko w kilku przypadkach. Po pierwsze, gdy użytkownik, mówiąc kolokwialnie, coś zepsuje. Po drugie, gdy telefon otrzymuje aktualizację w formie OTA. W przeciwieństwie do TWRP lub ClockworkModa, AOSP nie posiada zbyt rozbudowanego recovery. Ten stan rzeczy ma się jednak zmienić wraz z premierą Androida M.

 

Zaawansowane recovery, jak wspomniane TWRP, oferuje bardzo wiele rozbudowanych opcji. Możliwe jest połączenie telefonu w trybie MTP, usuwanie danych z wszystkich partycji lub co najważniejsze wgrywanie paczek z oprogramowaniem lub kernelem. Wykorzystywane jest ono głównie przez entuzjastów modyfikowania oprogramowania. Recovery tworzone przez Google pozwala tylko i wyłącznie na wgrywanie paczek podpisanych zgodnym kluczem oraz usuwanie partycji z danymi. Android M ma dodać dwie dodatkowe funkcje: montowanie partycji systemowej oraz wgrywanie paczek bezpośrednio z karty pamięci.

 

nexus2cee_2015-06-01-16.18.53

 

Nie wiadomo, czy nowe funkcje zostaną dodane do całego Androida, czy tylko do Androida One, jednak z pewnością ułatwiłyby życie zwykłym użytkownikom. W tej chwili, aby wgrać paczkę OTA, niezbędny jest kabel USB oraz poprawnie skonfigurowane ADB. Montowanie partycji systemowej nie jest do końca bezpieczne i nie wiadomo dlaczego Google zdecydowało się do dodania tej opcji w menu. Prawdopodobnie są to pozostałości z procesu tworzenia systemu.

 

Przybliżona data premiery Androida M to przełom października i listopada tego roku.

 

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Kondrat

Zakochany w Androidzie od pierwszego wejrzenia. Uwielbia wszystkie urządzenia na prąd, dobrą kuchnię, sen oraz post-rocka.