zte_quad_core_tabets
Czas na kolejną premierę urządzeń z systemem Android – tym razem przyszła kolej na ZTE. Nowości zaprezentowane przez tego chińskiego producenta zainteresują przede wszystkim osoby, które czekały na nowe tablety – w tym przypadku pojawiły się aż cztery urządzenia tego typu.

Pierwszym tabletem ZTE, który został zaprezentowany w trakcie targów Mobile World Congress był model V9S, który został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM826, taktowany z częstotliwością 1.2 GHz. Ekran TFT ma przekątną 10.1 cala i rozdzielczość WXGA. System operacyjny to Android 3.2 Honeycomb. Wbudowana pamięć ma 16 GB pojemności, natomiast RAM – 1 GB. Poza tym, tablet posiada dwa aparaty (5 Mpx z autofocusem i 2 Mpx z przodu), GPS, Bluetooth, WiFi.

ZTE V96 z kolei dysponuje dwurdzeniowym procesorem, taktowanym z częstotliwością 1.7 GHz, 1 GB pamięci DDR2, 16 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Podobnie, jak w przypadku modelu V9S, na pokład trafiły dwa aparaty (5 i 2 Mpx). Ekran ma przekątną 10.1 cala i rozdzielczość WXGA. Fabrycznie tablet będzie działał pod kontrolą Androida 4.0 ICS.

Producent wprowadzi na rynek także czterordzeniowe tablety. ZTE PF 100 będzie korzystał z układu Nvidia Tegra 3, którego procesor będzie taktowany z częstotliwością 1.5 GHz. Ekran tabletu, podobnie jak we wcześniejszych wspomnianych modelach, będzie miał 10.1 cala. Urządzenie ma także obsługiwać transmisję danych HSPA+. Chiński producent, całkiem rozsądnie, postawił na Androida 4.0. Część osób może być zainteresowana modelem T98, który różni się przede wszystkim mniejszym, bo 7-calowym ekranem.

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula