czerwiec statystyki android lollipop kitkat

 

Google I/O za nami, a to oznacza, że poznaliśmy zapowiedź Androida M i tym samym Lollipop może powoli odejść w cień. Niemniej jednak wciąż jest to najnowszy dostępny system dla wszystkich i powinien on znajdować się na coraz większej ilości urządzeń. Jednak czy tak faktycznie jest?

 

Najlepiej i najłatwiej sprawdzić to za pomocą danych udostępnianych przez Google, które opierają się na użytkownikach korzystających ze sklepu Play. Wykres widoczny na początku newsa pokazuje procentowy udział poszczególnych wersji urządzeń z Androidem – od 2.2 w górę. Jeśli nie pamiętacie wyniku z zeszłego miesiąca to warto zauważyć, że Lizak zyskał kolejne 3 punkty procentowe na rzecz chociażby kilkudziesiątych KitKata. Spowodowane jest to coraz większą ilością zaktualizowanych urządzeń jak i tych nowych, które oferują już na starcie Lollipopa. Oczywiście osiągnięty przez ten system wynik nie jest imponujący, ale pokazuje, że wszystko idzie do przodu. Pytanie czy jest to wystarczające tempo? Patrząc, że w kolejnych miesiącach będzie przyspieszać to jak najbardziej – premiera Androida M od razu nie wprowadzi tego systemu do statystyk, co też daje kolejne tygodnie na zwiększenie zasięgu Lizaka.

 

Oczywiście w idealnych warunkach spodziewalibyśmy się przynajmniej kilkudziesięciu procent właśnie po tych minionych sześciu miesiącach od premiery Lollipopa, ale niestety różnorodność ekosystemu Google ma to do siebie, że jest to bardzo ciężki cel do wykonania. Ktoś z Was przesiadł się na Lizaka w ostatnim miesiącu?

 

 

źródło: Android Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.