nexus 5 czytnik linii papilarnych lg google android m

Plotki, pogłoski, domniemania – to wszystko sprawia, że często producenci nie mają czym nas zaskoczyć przy prezentowaniu nowego urządzenia. Tak też najprawdopodobniej będzie z kolejnymi Nexusami, które w ciągu czterech miesięcy powinny ujrzeć światło dzienne.

Wiadomości na temat nadchodzących smartfonów z rodziny urządzeń Google jest już wiele. Pojawić ma się phablet wyprodukowany przez Chińczyków, najprawdopodobniej Huawei, a także odnowiony Nexus 5, który wciąż ma być tworzony przez LG. Tym samym, razem z nowościami odkrytymi na ostatnich targach Google I/O, możemy spodziewać się, że nadchodzące smartfony będą posiadały kilka nowych, niespotykanych dotąd możliwości. Wśród nich jest czytnik linii papilarnych, którego działanie zostało pokazane na następującym filmie (2:55):

Poznajecie to urządzenie? Oczywiście jest to czerwony Nexus 5, któremu dodano właśnie czytnik dermatoglifów. Najprawdodpobniej jest to tylko urządzenie stworzone na potrzeby testów, ale być może także w takiej wersji ujrzymy finalny produkt. Jakby nie patrzeć, design Nexusa 5 jest na tyle spokojny, że nie wzbudza zbyt wiele negatywnych emocji. Pozytywnych oczywiście też.

Jakich nowości możemy jeszcze się spodziewać? Zapewne złącza USB typu C, które zdecydowanie ułatwi podłączanie wszelkich kabli, ale też zmusi do korzystania z przejściówek. Jak Wy wyobrażacie sobie nowe Nexusy?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.