Nowa wersja Chrome dla Androida dodaje szybki podgląd stron. Funkcja została zapowiedziana już dawno temu i dało się ją uruchomić, korzystając z wersji testowych. Teraz jednak już każdy użytkownik przeglądarki Google będzie mógł wypróbować jej działanie. Aktualizacja ma odbywać się po stronie serwera, więc jeżeli u Was jeszcze nie działa, to niestety, ale trzeba chwilę na to poczekać.

Chrome dla Android i szybki podgląd stron

Chrome Android podgląd strony
Po lewej menu z opcją podglądu / Po prawej uruchomiony podgląd strony

Jeżeli często korzystacie z przeglądarki Chrome na smartfonie, to zapewne często otwieracie różne strony. Czasem tylko na chwilę, by szybko coś sprawdzić, a potem wracacie po głównej witryny. Takie rozwiązanie potrafi być odrobinę męczące, choć to oczywiście nie jest problem, który spędza sen z powiek. Teraz jednak Google go rozwiązało. Pojawiła się bowiem opcja szybkiego podglądu stron, która pozwala na odwiedzenie konkretnej podstrony bez wchodzenia na nią. Wygodne i szybkie rozwiązanie, które pozwoli użytkownikom na oszczędzenie kilku kliknięć.

By uruchomić szybki podgląd strony w Chrome dla Androida, należy wybrać interesujący nas wpis i następnie przytrzymać na nim palec. Wtedy pojawi się menu kontekstowe, a opcja szybkiego poglądu powinna być dostępna pomiędzy opcjami „Otwórz w karcie incognito” oraz „Kopiuj adres linku”. Jak działa „Wyświetl podgląd strony”? Kiedy klikniemy opcję, pojawia się dodatkowe okno w formie nakładki na stronę główną, gdzie możemy przeglądać treść wpisu. Możemy zamknąć to okno, zsuwając je w dół lub korzystając z przycisku umieszczonego w prawym górnym rogu. Można także otworzyć wpis jako dodatkową kartę, a Chrome zgrupuje go od razu razem z główną witryną. Podczas oglądania stron w takim podglądzie, można z nich normalnie korzystać, czyli np. przechodzić dalej z umieszczonych we wpisie linków. Te dalej będą otwierać się w formie podglądu w tym samym oknie.

Zobacz też: Bezprzewodowe Android Auto już jest, czyli adapter AAWireless trafia do pierwszych klientów.

Minusem tego rozwiązania jest to, że w podglądzie nie da się np. skopiować adresu strony. Jeżeli znajdziemy więc np. ciekawą ofertę na aukcji i niechcący zamkniemy pogląd, trzeba będzie rozpocząć poszukiwania od nowa.

Źródło: Chrome

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.