ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Neo QLED Eye Care

Telewizory Samsung Neo QLED otrzymały certyfikat Eye Care

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Samsung poinformował, że jego telewizory Neo QLED otrzymały certyfikat Eye Care. Wyróżnienie to przyznaje niemiecki instytut Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE).

Telewizory Samsung Neo QLED z certyfikatem Eye Care

Testom poddano telewizory z serii QN900, QN800, QN90/95, QN85, Q80, Q70 i Q60. Wszystkie otrzymały certyfikat Eye Care. Przyznanie przez VDE wyróżnienia oznacza, że urządzenia uzyskały pozytywną ocenę w kilku kategoriach. Chodzi o bezpieczeństwa dla oczu (Safety for Eyes), troskę o oczy (Gentle to the Eyes), poziom migotania, a także jednorodność i różnorodność kolorów.

Żeby uzyskać certyfikat Safety for Eyes, urządzenie musi cechować się emisją niebieskiego światła oraz promieni ultrafioletowych i podczerwonych na poziomie określonym w klasyfikacji Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej (IEC). Certyfikat Gentle to the Eyes oznacza natomiast, że urządzenie spełnia standard tłumienia melatoniny określony przez Międzynarodową Komisję ds. Oświetlenia (CIE).

Czytaj także: Wygląd Huaweia P50 Pro na renderach. Te aparaty robią wrażenie

Uzyskane przez telewizory Neo QLED certyfikaty oznaczają również, że urządzenia doceniono za jednorodną jakość obrazu i wierność wyświetlanych kolorów. Jako firma od 15 lat będąca światowym liderem rynku telewizorów Samsung jest niezmiennie zaangażowany w tworzenie urządzeń, które nie tylko zapewniają doskonałą jakość obrazu, ale projektowane są także z myślą o komforcie widzów – zapewnia Yonghoon Choi, Executive Vice President of the Visual Display Business w Samsung Electronics.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy