ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zawody w selfie na czas? Asus ZenFone Selfie może je wygrać

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
ASUS-Zenfone-PixelMaster-Selfie-

Telefony do selfie już widzieliśmy, chociażby za sprawą Sony Xperia C3. Tym razem został zapowiedziany nowy model. Asus również chce wkupić się w łaski miłośników robienia sobie selfie, dlatego też oficjalnie zapowiedział Asus ZenFone Selfie. Czym się wyróżni na tle konkurentów?

Przejdźmy od razu do konkretów. ZenFone Selfie to smartfon z 5,5 calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD, działający na ośmiordzeniowym Snapdragonie 615, wspieranym przez Adreno 405. Jednak to telefon do selfie, więc najważniejszy jest tutaj aparat!

Asus w ZenFone Selfie umieścił na froncie kamerę z przesłoną f/2.2 pozwalającą wykonywać szerokokątne zdjęcia. Jej rozdzielczość to 13 megapikseli, a dodatkowo jest ona doświetlana przez dwie diody LED. Z tyłu zaś znajdziemy również 13 megapikselowy aparat cechujący się przesłoną f/2.0 i laserowym autofocusem.

nexus2cee_ZenFone-Selfie_1

Oprócz dużych możliwości aparatu warto wspomnieć o Androidzie 5.0 z autorską nakładką ZenUI i zastosowanie ZenMotion, czyli obsługi gestami. Jeśli więc chcemy szybko zrobić sobie selfie, wystarczy „namalować” palcem „S” na ekranie.

ZenFone Selfie będzie dostępne w wielu wariantach kolorystycznych: białym, różowym, niebieskim, czarnym, złotym, szarym i czerwonym. Paleta barw jest więc niezwykle bogata, co może się spodobać zwłaszcza płci żeńskiej, gdzie estetyka bierze górę nad parametrami.

Czy Asus ZenFone Selfie ma szansę wybić się na rynku? Niewątpliwie jego mocną stroną jest aparat, lecz to chyba wszystko, jeśli chodzi o przekonujące do kupna argumenty. Specyfikacja techniczna, jak i Android w wersji 5.0 nie jest specjalnie porywcza. Kwestią, jaka może rozstrzygnąć atrakcyjność zakupu jest cena, która na razie jest nieznana. Tak samo jak i data premiery.

źródło: Android Central

Sprawdź najnowsze wpisy