ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nokia C1 Plus - specyfikacj

LG ujawniło harmonogram aktualizacji swoich smartfonów do Androida 11

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Android 11 miał swoją premierę we wrześniu ubiegłego roku. Mimo że najnowsze wydanie Zielonego Robocika może się pochwalić najszybszą adaptacją w historii systemu Google, to i tak wiele smartfonów wciąż może o nim tylko pomarzyć. Doskonałym tego dowodem są modele od LG. Dobra wiadomość jest taka, że dziś przynajmniej dowiedzieliśmy się, kiedy właściciele smartfonów tego producenta powinni się spodziewać aktualizacji.

Harmonogram aktualizacji smartfonów LG do Androida 11

LG android 11 harmonogram aktualizacji

LG zdecydowanie nie należy do czołówki producentów najszybciej wydających uaktualnienia do nowych wersji Androida. Dzisiaj niemiecki oddział firmy udostępnił harmonogram aktualizacji do Androida 11. Nie wygląda on zbyt optymistycznie, ale dobrze, że firma w ogóle zdecyduje się wypuścić nową wersję oprogramowania. Pierwszym modelem, który załapie się na Androida 11, będzie LG Velvet 5G – właściciele tego smartfona dostaną aktualizację do końca kwietnia.

Zobacz także: Android i podział ekranu na dwie aplikacje – do czego można to wykorzystać?

LG G8X zostanie zaktualizowany do końca drugiego kwartału, a modele LG Velvet 4G i LG G8S – do końca trzeciego. Na samym końcu, bo w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2021 roku, Androida 11 powinny dostać LG Wing, LG K52 i LG 42. Niestety dokładnych dat nie poznaliśmy, czemu zresztą trudno się dziwić, bo ciężko byłoby je ustalić z tak dużym wyprzedzeniem. Android 11 jest już na rynku przez pół roku, więc nie da się ukryć, że przedstawiony przez LG harmonogram raczej nie zrobi na nikim wrażenia. Niemniej jednak nie da się ukryć, że lepiej, iż aktualizacje pojawią się późno, niż gdyby miały nie zadebiutować w ogóle. Mamy tu jakichś posiadaczy wymienionych wyżej smartfonów? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy